مشاهده نسخه کامل : قیمت پارچه ما راتی چنده ‌ پــــــژو 206

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21

ashkan1360

09-05-2012, 17:18

ABS

رنگ رو واسه چی مـیخوای؟ خط چه جوری برداشته؟

یـه خطی تو مایـه های مالیده شدن بـه یـه چیز برآمده یـا کشیدن کلید کـه رنگ رو کنده
شاید 20 سانتی هم باشـه 3 که تا هم هست

MehranVB

09-05-2012, 18:22

یـه خطی تو مایـه های مالیده شدن بـه یـه چیز برآمده یـا کشیدن کلید کـه رنگ رو کنده
شاید 20 سانتی هم باشـه 3 که تا هم هست

بهتره اول پولیشش کنی، قیمت پارچه ما راتی چنده بعد با قلموی کد رنگ ماشین رنگش کنی.

ashkan1360

09-05-2012, 21:43

بهتره اول پولیشش کنی، بعد با قلموی کد رنگ ماشین رنگش کنی.

پالیش رو ببرم بیرون ؟

Mostafa-F

09-05-2012, 21:58

صدای از ناحیـه عقب خودرو مال چیـه؟
ماشینم دو ماهه کار کرده دیگه بـه صدا افتاده. قیمت پارچه ما راتی چنده هر چی مـی گردم نمـی فهمم از چیـه.
به نظرم از سمت شیشـه عقبه ولی نمـی دونم دلیلش چیـه.

amirpcp30

09-05-2012, 23:26

بهتره اول پولیشش کنی، بعد با قلموی کد رنگ ماشین رنگش کنی.

سلام
ببخشید وارد بحث مـیشم اما چرا اول پولیش بعد قلم؟
جسارت نباشـه خودم مـی خواهم یـاد بگیرم
ممنون
:11:

vanish

10-05-2012, 00:23

صدای از ناحیـه عقب خودرو مال چیـه؟
ماشینم دو ماهه کار کرده دیگه بـه صدا افتاده. قیمت پارچه ما راتی چنده هر چی مـی گردم نمـی فهمم از چیـه.
به نظرم از سمت شیشـه عقبه ولی نمـی دونم دلیلش چیـه.
یـه صدای تق تقه؟! اگه اینـه کـه صدای صندلی عقبه!

Переклад не

10-05-2012, 08:43

اگه از لنت باشـه حتما وقتی پات رو مـیذاری رو ترمز حتما صدا قطع شـه.
لنتش چقدر کار کرده؟
اگه بخوای لنت رو ببینی حتما رینگ اسپرت باشـه و ازرینگ ببینی کـه چقدر ازش مصرف شده کـه این کار خیلی دقیق نیست، اگه دقیقتر بخوای حتما چرخ رو دربیـاری.
البته این صدا اگه لنت تموم نشده باشـه هیچ آسیبی بـه ماشین نمـیرسونـه.

آره وقتی پارو پدال ترمز مـیذاری صداش قطع مـیشـه

jupiterx

10-05-2012, 12:23

پژو 206 V20 آپشن هاش با تیپ 2 یکی هست.
ضبطش هم از نوع جدید فلش خور هست.
سیستم ترمز ABS - EBD -EBA داره
ترمزها جلو و عقب دیسکی هستن.
قیمتش هم حدود 17500000 تومان مدل 91 هست
دلیل تولید نشدن V1 رو هم کـه خودتون گفتین. کمبود موتور TU5

بسیـار ممنون محمد جان و دوست دیگه ای کـه لطف و جواب دادن
این قیمتی کـه مـیگی قیمت بازاره یـا قیمت فروش نمایندگی ؟؟؟اخه قیمت فروش نقدی نزده رو سایت.یک مقدار پیش پرداخت و الباقی هم موقع تحویل.

mohamad skystar

10-05-2012, 12:25

بسیـار ممنون محمد جان و دوست دیگه ای کـه لطف و جواب دادن
این قیمتی کـه مـیگی قیمت بازاره یـا قیمت فروش نمایندگی ؟؟؟اخه قیمت فروش نقدی نزده رو سایت.یک مقدار پیش پرداخت و الباقی هم موقع تحویل.

این قیمت کـه گفتم نقدی بازار بود.
اگر از شرکت بـه صورت شرایط اقساطی خرید کنید بـه مراتب شاید گرون تر هم بشـه

Mostafa-F

10-05-2012, 16:02

یـه صدای تق تقه؟! اگه اینـه کـه صدای صندلی عقبه!
آره تقریباا همـین صداست.
آخه صندلی عقب مگه پرسی نیست؟
راه حل نداره؟

*hamedkhatar*

10-05-2012, 16:07

سلام
این دو مودل ایزی کار:
7700
[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ] 7%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A8%D9%8A%D9%84%20%D8%A7%D9% 8A%D8%B2%D9%8A%20%D9%83%D8%A7%D8%B1%20%D9%85%D8%AF %D9%84%207700%20%DA%A9%DB%8C%20%D9%84%D8%B3
[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ]
و E7
[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ] 8%AA%D9%88%D9%85%D8%A8%D9%8A%D9%84%20%D8%A7%D9%8A% D8%B2%D9%8A%20%D9%83%D8%A7%D8%B1%20%D9%85%D8%AF%D9 %84%20E7AS
اینـها با 206 V8 سازگاری دارند؟ و مشکلی ندارند؟
اون مدل 7700 استارت اتوماتیک هم داره آیـا اون پیشنـهاد مـیشـه یـا سیستم ماشین رو خراب مـیکنـه؟
لطفا راهنمایی بفرمایید

jupiterx

12-05-2012, 10:20

سلام
کلا دزدگیرهای با استارت اتومات واسه 206 توصیـه نمـیشـه بخاطر اینکه با سیستم برق ماشین مشکل ایجاد مـیکنن
تا نظر اساتید چی باشـه
ممنون

MehranVB

12-05-2012, 12:20

سلام
ببخشید وارد بحث مـیشم اما چرا اول پولیش بعد قلم؟
جسارت نباشـه خودم مـی خواهم یـاد بگیرم
ممنون
:11:

خواهش مـیکنم دوست من،
منم اونقدر تجربه درون این زمـینـه ندارم. اما پولیش باعث مـیشـه کـه سطح خش و بدنـه بـه هم نزدیک شـه، گاهی اوقات مـیبینید اصلاً بدون قلم و با پولیش خالی خش برطرف مـیشـه. گاهی اوقات هم جاش مـیمونـه و نیـازه کـه روش قلم کشیده شـه.

Переклад не

13-05-2012, 10:47

بچه ها این وزوز چرخ سمت راننده ی ماشین دوستم با ترمز گرفتن قطع نمـیشـه.وقتی مثلا خیلی آروم مـیره این صدا مـیاد
متاسفانـه وقت به منظور بردن بـه نمایندگی نداریم اقلا بدونیم مشکلش حاد نیست و بعدا کار دستش نمـیده

HOJ-JAT

16-05-2012, 09:09

سلام قیمت lcd type b چنده؟

2299

16-05-2012, 09:41

سلام قیمت lcd type b چنده؟

این قیمتا !! منبع هم تی تی

3-ال سی دی تیپ B آکبند با نصب 320 هزار تومان
موجودی:قبول سفارش!

4-ال سی دی تیپ بی استوک با نصب 210 هزار تومان
موجودی:بله

5-دکمـه سر دسته برف پاککن
20 هزار تومان
ای بابا چرا اینا انقدر رفته بالا آدم شاخ درمـیاره بخدا :13::13::19:

HOJ-JAT

16-05-2012, 18:17

امروز ماشنمو تحویل گرفتم تیپ 2
وقتی سویچ تو حالت acc هست چراغ باطریش روشنـه ولی درون حالت روشن شدن خاموشـه مشکلی داره؟

parya_shilan

16-05-2012, 18:45

سلام
دوستان این مشکل درب صندوق عقب sd رو کـه باید حتما با کلید باز کنی
رو چطوری حل این خیلی ناجوره واسه باز صندوق عقب
حتما حتما سویج بندازی که تا باز شـه پراید زاغارتی ما واسه صندوق عقب
یـه ضامن از تو گذاشتن حالا این 206 چرا نداره ....؟
لطفا ر اهنمایی ید یکی از دوستان مـیگفت کـه ظاهرا خود شرکت
سیم کشی واسه صندوق پران پیش بینی کرده کـه با تعبیـه جک از داخل
این مشکل حل مـیشـه حالا اگر از دوستان راه حل مناسبتری داشته باشن لطفا بفرمایند.

mehdi-2009

16-05-2012, 20:37

سلام
دوستان این مشکل درب صندوق عقب sd رو کـه باید حتما با کلید باز کنی
رو چطوری حل این خیلی ناجوره واسه باز صندوق عقب
حتما حتما سویج بندازی که تا باز شـه پراید زاغارتی ما واسه صندوق عقب
یـه ضامن از تو گذاشتن حالا این 206 چرا نداره ....؟
لطفا ر اهنمایی ید یکی از دوستان مـیگفت کـه ظاهرا خود شرکت
سیم کشی واسه صندوق پران پیش بینی کرده کـه با تعبیـه جک از داخل
این مشکل حل مـیشـه حالا اگر از دوستان راه حل مناسبتری داشته باشن لطفا بفرمایند.
راه حلش همونـه کـه دوستتون گفتن صندوق پران بـه راحتی قابل نصبه.

m.behnam

17-05-2012, 13:18

امروز ماشنمو تحویل گرفتم تیپ 2
وقتی سویچ تو حالت acc هست چراغ باطریش روشنـه ولی درون حالت روشن شدن خاموشـه مشکلی داره؟

سلام دوست عزیز
مبارکتون باشـه
نـه هیچ مشکلی نیست...
بعد یک ربع هم اگه تو حالت ACC ON ماشین قرار بره رو Eco-Mod مـیره کـه اونم باز طبیعی هست!!

isbn

18-05-2012, 12:47

مدیرعامل ساپکو:
پژو 206 تمام داخلی سازی مـی‌شود

عصرخودرو: مدیرعامل ساپکو از برنامـه‌ریزی به منظور داخلی‌سازی تمام قطعات خودرو پژو 206 خبر داد.
به گزارش «عصرخودرو» عادل پیرمحمدی درون گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ درون حال حاضر درون سبد محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بیش از 75 درصد محصولات داخلی‌سازی شده است.

وی با بیـان این‌که پژو 206 از محصولاتی هست که بیشترین وابستگی را بـه خارج از کشور دارد، خاطرنشان کرد: درون حال حاضر بیش از 75 درصد قطعات 206 درون داخل کشور تولید مـی‌شود کـه البته طبق برنامـه‌ریزی انجام شده ظرف پنج که تا شش ماه آینده قطعات وارداتی آن نیز داخلی‌سازی خواهد شد.

پیرمحمدی ادامـه داد: محصول رانا کـه مشابه 206 هست نیز بدون هیچگونـه وابستگی بـه خارج تولید خواهد شد کـه نشان‌‌دهنده انجام اقدامات اساسی درون راستای افزایش ساخت داخل محصولات است.

مدیرعامل ساپکو افزود:‌ راهبرد بسیـار مـهم ایران خودرو افزایش ساخت داخل محصولات هست و درون خودرو رانا نیز با توجه بـه برخی فشارهای خارجی، این خودرو بدون هیچگونـه وابستگی بـه پژو تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته حتما توجه داشت کـه همواره برخی از قطعات حتما از خارج از کشور وارد شود کـه مربوط بـه قطعاتی هست که تولید آن‌ها درون داخل کشور بـه هیچ‌وجه توجیـه اقتصادی ندارد.

منبع عصر خودرو

Переклад не

18-05-2012, 17:33

مدیرعامل ساپکو:
پژو 206 تمام داخلی سازی مـی‌شود

عصرخودرو: مدیرعامل ساپکو از برنامـه‌ریزی به منظور داخلی‌سازی تمام قطعات خودرو پژو 206 خبر داد.
به گزارش «عصرخودرو» عادل پیرمحمدی درون گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ درون حال حاضر درون سبد محصولات گروه صنعتی ایران خودرو بیش از 75 درصد محصولات داخلی‌سازی شده است.

وی با بیـان این‌که پژو 206 از محصولاتی هست که بیشترین وابستگی را بـه خارج از کشور دارد، خاطرنشان کرد: درون حال حاضر بیش از 75 درصد قطعات 206 درون داخل کشور تولید مـی‌شود کـه البته طبق برنامـه‌ریزی انجام شده ظرف پنج که تا شش ماه آینده قطعات وارداتی آن نیز داخلی‌سازی خواهد شد.

پیرمحمدی ادامـه داد: محصول رانا کـه مشابه 206 هست نیز بدون هیچگونـه وابستگی بـه خارج تولید خواهد شد کـه نشان‌‌دهنده انجام اقدامات اساسی درون راستای افزایش ساخت داخل محصولات است.

مدیرعامل ساپکو افزود:‌ راهبرد بسیـار مـهم ایران خودرو افزایش ساخت داخل محصولات هست و درون خودرو رانا نیز با توجه بـه برخی فشارهای خارجی، این خودرو بدون هیچگونـه وابستگی بـه پژو تولید خواهد شد.

وی تصریح کرد: البته حتما توجه داشت کـه همواره برخی از قطعات حتما از خارج از کشور وارد شود کـه مربوط بـه قطعاتی هست که تولید آن‌ها درون داخل کشور بـه هیچ‌وجه توجیـه اقتصادی ندارد.
در یک کلام بدبخت شدیم رفت پی کارش
از این بـه بعد 206 هم آتیش مـیگیره و ترمز مـیبره و کیسه هوا عمل نمـیکنـه و هزاران بدبختیـه دیگه
محصول داخلی = انحصار همـه چی درون دست یـه عده بی صلاحیت= تولید زباله بـه جای اتومبیل

isbn

21-05-2012, 18:01

خوب 206 انگار کلا از لیست حذف شد ! چه SD چه هاچ ! اگه درست حدس ب تولیدی های آینده 100 درون صد ایرانی هستن دیگه ! اگه تولید کنن تازه اگه نـه کـه هیچی

poonel

21-05-2012, 18:18

چرا 206 از تو سایت فروش ایران خودرو حذف شده؟:44:

اینا کـه مـیگفتن ما مشکلی تو تولید 206 نداریم و کلی آماده تحویل داریم!

حذفش ممکنـه بخاطر تخریم ها باشـه؟

2299

21-05-2012, 18:27

یعنی ecu رو چی کار مـیکنـه ؟
پمپ abs ؟ یونیت ایربگ !
خود ایربگ ؟!
و...
یعنی همـه اینا ایرانی مـیشـه ؟! بی خیـال !
خوب 206 هم بـه جمع بمب های متحرک پیش مـیره !

parya_shilan

27-05-2012, 18:51

:8:یک کشف جدید درون 206sd

دیروز مشغول تمـیز داخل ماشین بودم کـه متوجه شدم درب های عقب فاقد بلندگو هستند
وفقط جای اون ها روی درب تعبیـه شده بـه عبارتی الان ماشین من فقط دو که تا بلندگو داره خواستم
ببینم کـه آیـا این از کرامات جدید:42: ایران خودرو هست کـه ماشین های سال1391 ازش بهره مند شده اند یـا بـه شانس ما خورده....
با تشکر :11:

Переклад не

27-05-2012, 18:56

وفقط جای اون ها روی درب تعبیـه شده بـه عبارتی الان ماشین من فقط دو که تا بلندگو داره خواستم
ببینم کـه آیـا این از کرامات جدید:42: ایران خودرو هست کـه ماشین های سال1391 ازش بهره مند شده اند یـا بـه شانس ما خورده....

بستگی داره ماشین شما چه تیبی باشـه
بعضی از تیپ هاش این امکاناتو ندارن و یـا بـه عبارتی این نواقصاتو دارن(چیزیرو کـه از رو ماشین کم کنن اسمش مـیشـه نواقصات نـه نبود امکانات)

m.behnam

27-05-2012, 21:29

پس برا تبپ 5 من قشنگ عقبش صدا داره و بلنگو داره!!
ماشالله بـه این ایرانخودرو!!! بـه بلنگو هم رحم نمـیکنـه....

mohamad skystar

29-05-2012, 14:17

206 SD شما احتمالا تیپ V20 یـا V1 بوده
مثل 206 هاچ بک تیپ 2 کـه درب های عقب بلندگو ندارن
اما مـیشـه باند به منظور درب های عقب هم نصب کرد کـه سایر مباحث درون این زمـینـه درون بخش سیستم های صوتی و تصویری

Highbury

29-05-2012, 20:34

206 تیپ 2 چطور ماشینیـه؟ مخصوصا درون مقایسه با 405 و تیپ 5
مـیدونم کـه موتورش ضعیفتره بیشتر بحثم سر کیفیت و ... هست

mohamad skystar

29-05-2012, 22:50

کیفیت تمام محصولات ایرانی طی چند سال گذشته پایین اومده
اما خوب 206 که تا حدودی با کیفیت تر از بقیـه خودروها بوده.
تیپ 2 با تیپ 5 و تمام 206 ها از کیفیت یکسانی برخوردار هستن
کیفیت تیپ 2 نسبت بـه پزو 405 GLX بهتر هست اما با 405 SLX باز هم مـیشـه گفت یکسان هست.

MehranVB

30-05-2012, 08:34

از لحاظ موتوری کـه مـیدونید تیپ 2 موتور خیلی ضعیفی داره.
اما از لحاظ کیفیت قطعات، 206 کلاً کیفیت قطعاتش از تمام ماشینای رنج خودش بالاتره (به جز L90)
در گزارشی کـه هر ماه توسط سازمان صنایع ایران منتشر مـیشـه، توی ماشینای زیر 20 تومن همـیشـه L90 اوله و 206 دوم و بعد از اون هم بـه ترتیب ریو، پرشیـا، سمند و 405 قرار دارند.

اما اگه بخوام تجربه خودم رو بگم و کاری بـه این گزارشات نداشته باشیم، 206 با اینکه ایران خودرو گند مـیزنـه بهش، ولی واقعاً از ماشنای داخلی دیگه کاملاً سرتره.
تیپ 5 نسبت بـه تیپ 2 خیلی بهتره (مثلاً ترمزاش دیسکی هستن، آپشناش اتومات هستن و یـه سری تفاوتای جرئی دیگه با هم دارن)
تیپ 2 هم نسبت بـه 405 (از هر مدلی از جمله GLX و SLX و پارس و ...) و حتی سمند خیلی بهتره. از جنس روکش صندلیـا، جنس داشبورد و قسمت داخلی درها و اتاق گرفته که تا چیزایی مثل ترمزها و ECU و صدای موتور و بقیـه قسمتای فنی. پیشنـهاد مـیکنم بـه دو که تا ماشین یکسان مثلاً 206 و 405ی کـه 5 سال کار ( یـا مثلاً 100 هزارتا کار ) نگاه کنید که تا متوجه بشین عمر 206 خیلی بیشتر از 405 هست.
و البته قیمت قطعاتش هم نسبت بـه 405 گرونتره.

mohamad skystar

30-05-2012, 10:59

از لحاظ موتوری کـه مـیدونید تیپ 2 موتور خیلی ضعیفی داره.
اما از لحاظ کیفیت قطعات، 206 کلاً کیفیت قطعاتش از تمام ماشینای رنج خودش بالاتره (به جز L90)
در گزارشی کـه هر ماه توسط سازمان صنایع ایران منتشر مـیشـه، توی ماشینای زیر 20 تومن همـیشـه L90 اوله و 206 دوم و بعد از اون هم بـه ترتیب ریو، پرشیـا، سمند و 405 قرار دارند.

اما اگه بخوام تجربه خودم رو بگم و کاری بـه این گزارشات نداشته باشیم، 206 با اینکه ایران خودرو گند مـیزنـه بهش، ولی واقعاً از ماشنای داخلی دیگه کاملاً سرتره.
تیپ 5 نسبت بـه تیپ 2 خیلی بهتره (مثلاً ترمزاش دیسکی هستن، آپشناش اتومات هستن و یـه سری تفاوتای جرئی دیگه با هم دارن)
تیپ 2 هم نسبت بـه 405 (از هر مدلی از جمله GLX و SLX و پارس و ...) و حتی سمند خیلی بهتره. از جنس روکش صندلیـا، جنس داشبورد و قسمت داخلی درها و اتاق گرفته که تا چیزایی مثل ترمزها و ECU و صدای موتور و بقیـه قسمتای فنی. پیشنـهاد مـیکنم بـه دو که تا ماشین یکسان مثلاً 206 و 405ی کـه 5 سال کار ( یـا مثلاً 100 هزارتا کار ) نگاه کنید که تا متوجه بشین عمر 206 خیلی بیشتر از 405 هست.
و البته قیمت قطعاتش هم نسبت بـه 405 گرونتره.

این مورد فقط بـه صاحب خودرو و به عملکرد و چگونگی استفادش از خودرو بستگی داره و طی چند سال نمـیشـه گفت کدوم ماشین عمرش بیشتره.
افرادی هستن ماشین صفر کیلومتر مـیخرن و سر سال موتورش رو مـیزارن پایین و افرادی هستن یک ماشین رو چند سال استفاده مـیکنن اما ماشینشون با صفر برابری مـیکنـه.
پس نمـیشـه گفت عمر کدوم طولانی تر هست.
با تغییراتی کـه در پزو 405 SLX دیدم مخصوصا درون نمای داخلی و تغییراتی کـه ایجاد شده مـیشـه از نظر کیفی با 206 مقایسش کرد .
همچنین نصب موتور TU5 بر روی 405 SLX خودش تبدیل بـه یک چالش به منظور تیپ 2 شده و از نظر قیمت قطعات هم نزدیک بـه هم شدن. _ این صحبتم فقط درون مورد SLX بود و کاری بـه GLX ندارم

MehranVB

30-05-2012, 12:04

این مورد فقط بـه صاحب خودرو و به عملکرد و چگونگی استفادش از خودرو بستگی داره و طی چند سال نمـیشـه گفت کدوم ماشین عمرش بیشتره.
افرادی هستن ماشین صفر کیلومتر مـیخرن و سر سال موتورش رو مـیزارن پایین و افرادی هستن یک ماشین رو چند سال استفاده مـیکنن اما ماشینشون با صفر برابری مـیکنـه.
پس نمـیشـه گفت عمر کدوم طولانی تر هست.
با تغییراتی کـه در پزو 405 SLX دیدم مخصوصا درون نمای داخلی و تغییراتی کـه ایجاد شده مـیشـه از نظر کیفی با 206 مقایسش کرد .
همچنین نصب موتور TU5 بر روی 405 SLX خودش تبدیل بـه یک چالش به منظور تیپ 2 شده و از نظر قیمت قطعات هم نزدیک بـه هم شدن. _ این صحبتم فقط درون مورد SLX بود و کاری بـه GLX ندارم

خوب طبیعتاً منظور من این بوده کـه در شرایط برابر مقایسه شـه. چون اینجور بخوایم بگیم، عمر کرولا هم بـه صاحب ماشین بستگی داره!
اما دلایلی کـه من مـیگم 206 از 405 بهتره:
1- رنگ قوی‌تری داره و بعد از چند سال (مخصوصاً اگه زیر آفتاب قرار بگیرن) مـیبینیم کـه 405 رنگ و رو رفته مـیشـه (حتی از نوع پارس) اما 206 کمتر.
2- گیربخیلی قوی‌تری داره و من هیچ وقت حاضر نیستم گیربMA5N رو با BE3 عوض کنم! SLX هم از BE3 استفاده مـیکنـه.
3- ترمزهای 206 حتی تیپ 2 کـه کاسه ای هست از ترمزهای 405 خیلی خیلی بهترن. سیستم ABS EBD EBA قویتری هم داره.
4- از لحاظ امنیبی 206 بهتر از 405 هست و اگه ایربگ هم به منظور اون سفارش داده بشـه هیچ حرفی به منظور گفتن نمـیمونـه!
5- 206 از هر مدلی مصرف سوخت کمتری از 405 از هر مدلی داره (حتی SLX)
6- تعجب مـیکنم کـه مـیگید کیفیت قطعات داخل اتاق SLX خوبه! اصلاً قابل مقایسه با 206 نیست، نمای SLX مثل سمند از افتضاح ترین چرم (یـا بهتره بگم پلاستیک!) استفاده شده و بعد از مدتی کـه تو آفتاب قرار بگیره پوسیده مـیشـه. صندلیـهاش هم بعد از یـه مدت نرم مـیشـه و روکش خوبی هم ندارن. این مشکلات درون 206 وجود نداره.
و هزار و یک دلیل دیگه ....

این فقط نظر من بود، دیدم شما بـه خیلیـها SLX رو پیشنـهاد دادیدن، من هم قبول دارم کـه موتور Tu5 خیلی عالیـه، اما ایراداتی کـه هنوز بعنوان 405 داره رو هم نباید فراموش کرد. :46:

Highbury

30-05-2012, 16:22

ممنون دوستان
از نظراتتون کاملا استفاده کردم
امکانش هست هزیـه های نگهداری 206 و 405 tu5 را مقایسه کنید
مثل تعویض روغنشون چقد تفاوت داره، یـا ...
چون هزینـه نگهداری و تعمـیرات هم به منظور من کـه درآمد متوسطی دارم اهمـیت داره
در ضمن من با ماشین خوب رفتار مـیکنم و اهل ویراژ نیستم

HOJ-JAT

30-05-2012, 16:59

من یک 206 تیپ 2 مدل 91 دارم از کجا مـیشـه فهمـید نوع گیربکسش چیـه؟

mohamad skystar

30-05-2012, 19:46

خوب طبیعتاً منظور من این بوده کـه در شرایط برابر مقایسه شـه. چون اینجور بخوایم بگیم، عمر کرولا هم بـه صاحب ماشین بستگی داره!
اما دلایلی کـه من مـیگم 206 از 405 بهتره:
1- رنگ قوی‌تری داره و بعد از چند سال (مخصوصاً اگه زیر آفتاب قرار بگیرن) مـیبینیم کـه 405 رنگ و رو رفته مـیشـه (حتی از نوع پارس) اما 206 کمتر.
2- گیربخیلی قوی‌تری داره و من هیچ وقت حاضر نیستم گیربMA5N رو با BE3 عوض کنم! SLX هم از BE3 استفاده مـیکنـه.
3- ترمزهای 206 حتی تیپ 2 کـه کاسه ای هست از ترمزهای 405 خیلی خیلی بهترن. سیستم ABS EBD EBA قویتری هم داره.
4- از لحاظ امنیبی 206 بهتر از 405 هست و اگه ایربگ هم به منظور اون سفارش داده بشـه هیچ حرفی به منظور گفتن نمـیمونـه!
5- 206 از هر مدلی مصرف سوخت کمتری از 405 از هر مدلی داره (حتی SLX)
6- تعجب مـیکنم کـه مـیگید کیفیت قطعات داخل اتاق SLX خوبه! اصلاً قابل مقایسه با 206 نیست، نمای SLX مثل سمند از افتضاح ترین چرم (یـا بهتره بگم پلاستیک!) استفاده شده و بعد از مدتی کـه تو آفتاب قرار بگیره پوسیده مـیشـه. صندلیـهاش هم بعد از یـه مدت نرم مـیشـه و روکش خوبی هم ندارن. این مشکلات درون 206 وجود نداره.
و هزار و یک دلیل دیگه ....

این فقط نظر من بود، دیدم شما بـه خیلیـها SLX رو پیشنـهاد دادیدن، من هم قبول دارم کـه موتور Tu5 خیلی عالیـه، اما ایراداتی کـه هنوز بعنوان 405 داره رو هم نباید فراموش کرد. :46:

نظر شما محترم
خوب بعد شما از خیلی مسائل ایران خودرو با خبر نیستین.
من هر خودرویی رو طبق ملاک های هر شخص پیشنـهاد مـیدم .

mohamad skystar

30-05-2012, 19:48

ممنون دوستان

در کل هزینـه های 206 بیشتر از 405 هستش.
هر سرویس دوره ای به منظور 206 بـه مراتب مخارجش بیشتر از 405 خواهد بود همچنین سایر قطعاتش

MehranVB

30-05-2012, 20:15

ممنون دوستان

قطعات 206 از 405 گرونتر هست، مثلاً اگه قطعه‌ای بخواد تعویض بشـه (چه داخل اتاق و چه خارجش) خیلی گرونتر از 405 درون مـیاد (قطعات 206 از لحاظ هزینـه بـه زانتیـا نزدیکه)
موتور Tu5 هم نسبت بـه Tu3 (تیپ 2) خرج بیشتری داره. مثلاً درون Tu5 معمولاً از روغن موتور توتال 7000 یـا 9000 استفاده مـیشـه درون حالی کـه Tu3 معمولاً از 5000 یـا 7000 استفاده مـیشـه.
ولی بـه نظر من معیـار رو هزینـه های سرویس دوره ای قرار ندین، چون شما یـه روغن موتور عوض مـیکنید که تا مثلاً 10 15 هزار کیلومتر بعد. 206 و 405 tu5 توی این هزینـه ها نـهایتاً 10 20 تومن اختلاف تو سال شاید داشته باشن کـه به نظر من ملاک مناسبی به منظور خرید خودور نیست!

من یک 206 تیپ 2 مدل 91 دارم از کجا مـیشـه فهمـید نوع گیربکسش چیـه؟

تمامـی 206ها از گیربکش MA5N استفاده مـیکنن (به جز اتومات کـه AL4 هست)

ملا نصرالدین

07-06-2012, 23:13

سلام
ما 206 تیپ 5 داریم.روش ضبط و باند بستیم. از اون موقع چراغ ایربگ روی صفحه روشن مـیشـه.یعنی قبل از اون روشن نمـیشد.حالا مـیخوام بدونم این مشکلی توی عملکرد ایربگ ها ایجاد مـیکنـه یـا نـه؟الان 4000 که تا راه رفته و وقت نداریم ببریمش نمایندگی.

mohammad2407

07-06-2012, 23:22

سیستم برقی پژو 206 خیلی حساس هست یعنی بـه هیچ عنوان نباید سیم قطع و با نوار چسب بسته بشـه

سیستم ایربگ شما هم الان دچار مشکل هست یعنی مشـه گفت هر دو ایربگ الان غیر فعال هستن

احتمال هم داره بـه نمایندگی کـه مراجعه کنید بـه خاطر دستکاری درون سیستم برق خودرو گارنتی ماشین شمارو باطل کنـه درون ایران ( 100 درصد )

به نظر من سیستم ضبط و .. مثل روز اول کنید و به اولین نمایندگی ایران خودرو مراجعه کنید

Iranian boy10

11-06-2012, 11:26

سلام
یـه سوال داشتم ، چرا دیگه 206 تولید نمـیشـه ؟ مـیخواستیم یـه 206 وی 20 بخریم 5 نفریم خانوادگی ! ثبت نام نداشتن !ی مـیدونـه ثبت نام 206 وی 20 کی شروع مـیشـه؟
بازار آزاد هم قیمتش شده 17 و نیم !
یـه سوال دیگه ، شرایط ثبت نام خرید اینترنتی با ثبت نام وخرید از طریق نمایندگی های ایران خودرو فرقی دارن؟ از کدوم طریق خرید بهتره؟

باتشکر

mohammad2407

11-06-2012, 11:36

یـه سوال داشتم ، چرا دیگه 206 تولید نمـیشـه ؟ مـیخواستیم یـه 206 وی 20 بخریم 5 نفریم خانوادگی ! ثبت نام نداشتن !ی مـیدونـه ثبت نام 206 وی 20 کی شروع مـیشـه؟
بازار آزاد هم قیمتش شده 17 و نیم !

یکی از سیـاست های ایران خودرو همـین هست | مـیتونـه بـه خاطر رانا باشـه

ولی درون چند روز اینده 100 درصد شرایط بـه این صورت نمـیمونـه

یـه سوال دیگه ، شرایط ثبت نام خرید اینترنتی با ثبت نام وخرید از طریق نمایندگی های ایران خودرو فرقی دارن؟ از کدوم طریق خرید بهتره؟

باتشکر

شرایط فروش خودرو و قیمت ها و بخشنامـه ها درون تمام نمایندگی های ایران یکی هست و هیچ فرقی با هم ندارن

یک سری خودرو ها هستن کـه کلا فقط بـه صورت اینترنتی فروخته مـیشن بعضی ها هم نـه نمایندگی مـیفروشـه

در کلا هیچ فرقی وجود نداره

Peugeot pars sal

19-06-2012, 16:39

ما مـیخواستبم یـه 206 بنویسیم.به نظر شما تو تیر ماه دوباره 206 مـینویسن؟

mohamad skystar

19-06-2012, 18:28

ما مـیخواستبم یـه 206 بنویسیم.به نظر شما تو تیر ماه دوباره 206 مـینویسن؟

احتمالا ثبت نام خواهند کرد اما فقط
تیپ 2
تیپ SD V8
تیپ SD V20

Saeed System

20-06-2012, 08:21

سلام و خسته نباشید...روغن موتور کـه از موقع صفری تو کارخونـه ریختن تو 206 حتما روی چند هزار که تا عوض بشـه؟ چیز دیگشم عوض بشـه؟ یـا فقط روغن موتور؟

الان ماشین از صفریش 10 هزا رخورده ای راه رفته و هیچ چیزیش عوض نشده نـه روغن موتور نـه چیز دیگه ای...ماشین تیپ اتوماته

برای تعویض روغن نمایندگی بهتره یـا تعویض روغنی؟

یـه تاپیک بود درون باره تعویض روغن هرچی گشتم پیداش نکردم اومدم اینجا زدم شرمنده ...[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ](17).gif ([ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ]></strong>:void(0))

MehranVB

20-06-2012, 09:08

سلام و خسته نباشید...روغن موتور کـه از موقع صفری تو کارخونـه ریختن تو 206 حتما روی چند هزار که تا عوض بشـه؟ چیز دیگشم عوض بشـه؟ یـا فقط روغن موتور؟

الان ماشین از صفریش 10 هزا رخورده ای راه رفته و هیچ چیزیش عوض نشده نـه روغن موتور نـه چیز دیگه ای...ماشین تیپ اتوماته

برای تعویض روغن نمایندگی بهتره یـا تعویض روغنی؟

یـه تاپیک بود درون باره تعویض روغن هرچی گشتم پیداش نکردم اومدم اینجا زدم شرمنده ...[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ](17).gif ([ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ]></strong>:void(0))

معمولاً اولین روغن موتور سر 5 هزار که تا عوض مـیشـه. چون موتور تو هست و روغن موتورهایی کـه ایران خودرو مـیریزه افتضاحه، اگه بیشتر از اون کار کنـه باعث مـیشـه کـه ذرات خرده فلز موتور نو، وارد روغن شـه. شما بیش از حد از روغن موتور استفاده کردید و بهتره کـه سریعاٌ عوضش کنید.
بهتره هوا، اتاق، روغن، بنزین رو هم عوض کنید. پیشنـهاد مـیکنم سراغ نمایندگی هم نرید! خودتون یـه روغن بخرید و بدید بـه تعویض روغنی.

Saeed System

20-06-2012, 09:13

معمولاً اولین روغن موتور سر 5 هزار که تا عوض مـیشـه. چون موتور تو هست و روغن موتورهایی کـه ایران خودرو مـیریزه افتضاحه، اگه بیشتر از اون کار کنـه باعث مـیشـه کـه ذرات خرده فلز موتور نو، وارد روغن شـه. شما بیش از حد از روغن موتور استفاده کردید و بهتره کـه سریعاٌ عوضش کنید.
بهتره هوا، اتاق، روغن، بنزین رو هم عوض کنید. پیشنـهاد مـیکنم سراغ نمایندگی هم نرید! خودتون یـه روغن بخرید و بدید بـه تعویض روغنی.

سلام مرسی واقعا..عالی بود شما چه روغنی پیشنـها مـیکنید واسه 206 اتومات ؟ همـین الان دارم مـیرم تعوض روغنی..

MehranVB

20-06-2012, 10:01

سلام مرسی واقعا..عالی بود شما چه روغنی پیشنـها مـیکنید واسه 206 اتومات ؟ همـین الان دارم مـیرم تعوض روغنی..

توتال 7000 یـا 9000 اگه از فروشنده مطمئن باشید کـه روغن قلابی بـه شما نمـیده. اگه اصل باشـه تقریباً 8 9 هزارتایی کار مـیکنـه.
در غیر این صورت من بـه توتال (بهران) رو پیشنـهاد مـیکنم. 6 7 هزار هم کار مـیکنـه.

chekmate

22-06-2012, 17:32

سلام.
چند روزي كه يكي از درهاي عقب با قفل مركزي خوب باز و بسته نمي شـه، بعضي وقتها عمل مي كنـه بعضي وقتها عمل نمي كنـه.
خواستم ببينم هزينـه تعميرش حدودا چه قدري مي شـه؟(تيپ 5)

FC.Barcelona

22-06-2012, 17:41

سلام.
چند روزي كه يكي از درهاي عقب با قفل مركزي خوب باز و بسته نمي شـه، بعضي وقتها عمل مي كنـه بعضي وقتها عمل نمي كنـه.
خواستم ببينم هزينـه تعميرش حدودا چه قدري مي شـه؟(تيپ 5)

روغنش بزن احتمالا درست مـیشـه

ronin_2607

22-06-2012, 21:57

با سلام. مـیخواستم بپرسم اگه یـه 206 نسبتا تمـیز 85 پیدا بشـه چقدر خرج مـیخواد کـه این ماشینو درون حد یـه 206 حداقل 89 کنـه؟؟ منظورم رسیدگی بـه وضعیت موتور ، تعویض چراغ های جلو با مدل شفاف (اسمشو نمـیدونم ). نصب ABS و بطور کلی یک سرویس کامل طوری کـه موتورو کامل سرویس کنن، صندلیـهای چرم . منظور من تیونیک ماشین نیست. هیچ علاقه ای بـه تقویت ماشین ندارم. فقط مـیخوام با حداقل هزینـه ماشینو 4 5 سال جوون تر کنم. کـه به همون اندازه دیرتر بـه خرج بیفته.

2. حداقل قیمتی کـه مـیشـه 206 تیپ 6 اتومات گیر آور چقدره؟ مدل سالش مـهم نیست. مثلا با 10 11 تومن مـیشـه گیر آورد؟؟

Pami

23-06-2012, 18:57

. حداقل قیمتی کـه مـیشـه 206 تیپ 6 اتومات گیر آور چقدره؟ مدل سالش مـهم نیست. مثلا با 10 11 تومن مـیشـه گیر آورد؟؟

فک نکنم ، اگه هم پیدا بشـه تصادفیـه و پدرش درون اومده
با این پول تیپ 2 مدل 85-86 نسبتا تمـیز مـیشـه پیدا کرد

m.behnam

27-06-2012, 14:04

سلام دوستان
امروز رفتم پی سوپر چيپ و رفع كپ ماشین بـه صورت نرم افزاری کـه دیدم تو شـهر ما هیچی اصلا از این چیزا خبر نداره و نمایندگی هم بـه گوشش نخورده بود!!!
مـیخواستم بدونم از دوستانی تو یزد جایی سراغ داره کـه این کارها رو رو ماشین انجام بده؟؟
ممنون

MILIN3M

27-06-2012, 14:58

من 206 تیپ 5 مدل 7 90 دارم.. راهی نیست مصرفشو کم کنم؟؟ ببینید این مصرف طبیعیـه توی شـهر تهران .باکو فول کردم بدون کولر 100کیلومتر تو شـهر چرخیدم تو چند روز یـه کوچولو مونده به1/4 اولی!!!!!

GAME-GTR

03-07-2012, 15:19

سلام خسته نباشید

من مـیخوام آینـه 206 تیپ 2 رو باز کنم واسه رنگ منظورم همون قسمت بالاشـه کـه در تیپ 3 رنگی هست.
اینکار چطوری انجام مـیشـه لطفا راهنمایی کنید یکم فوریـه

karvas

07-07-2012, 00:44

سلام خسته نباشید

من مـیخوام آینـه 206 تیپ 2 رو باز کنم واسه رنگ منظورم همون قسمت بالاشـه کـه در تیپ 3 رنگی هست.
اینکار چطوری انجام مـیشـه لطفا راهنمایی کنید یکم فوریـه

این کار خوراکه خودمـه منم تیپ 2 خ رنگ کردم(البته دادم برام رنگ نگاه کردم چه کار کرد)اول با یـه پیچ کوشتی یـا چه بهتر فازمتر مـیندازی پشتش (لبه عقبش)در کـه اوردی با سمباده نرم بش مـیکشیی یـهخورده زبر بشـه بعد یـه اسپری خوب مـیگیری بش مـیپاشی با فاصله زیـاد اسپری بزن اشکال نداره یخوردش هم حروم بشـه بعد 12 ساعت بزار یـه جا کـه گرد خاک نباشـه دست هم نزن چون دستت بـه رنگش بخوره بد زایع مـیشـه موقعی کـه مـیخوای اسپری بزنی با یـه انبر دست خار زیرشو بگیر دستت بش مالیده نشـه با حوصله هم اسپری کن

karvas

07-07-2012, 00:49

من 206 تیپ 5 مدل 7 90 دارم.. راهی نیست مصرفشو کم کنم؟؟ ببینید این مصرف طبیعیـه توی شـهر تهران .باکو فول کردم بدون کولر 100کیلومتر تو شـهر چرخیدم تو چند روز یـه کوچولو مونده به1/4 اولی!!!!!

من اینا نمـیدونم ولی 206 تیپ 5 درون شـهر مصرفش صدی 9.5تا بیشتر نباید باشـه فوقش یـه لیتر هم برا کولر کـه بشـه 10.5
البته رانندگی با شتاب بالا و ترمز گرفتن زیـاد خیلی درون مصرف تاثیر داره
فاصله دوتا خط توی امپر 206 حدودا 6لیتره ببین چندتا مصرف کرده

aref16

08-07-2012, 10:38

درهای ماشین موقع دست انداز صدا مـیدن
مـیخوام روغن کاری کنم، البته خودم تو خونـه
چه روغنی خوبه؟

mohamad skystar

08-07-2012, 11:11

درهای ماشین موقع دست انداز صدا مـیدن
مـیخوام روغن کاری کنم، البته خودم تو خونـه
چه روغنی خوبه؟

برای درون از گیریس استفاده کنید ماندگارتره
مارکشم فرقی نداره

karvas

08-07-2012, 17:50

اگه با روغن کاری درست نشد احتمالا احتیـاج بـه ریگلاژ داره

karvas

08-07-2012, 17:56

aref16

08-07-2012, 21:03

برای درون از گیریس استفاده کنید ماندگارتره

مارکشم فرقی نداره

روی کجای درون نباید گریس زد ؟
(مثلا وقتی درون رو باز مـیکنم ، چند که تا پیچ و مـهره هستن کـه در رو بـه ماشین وصل مـیکنن ) کدوما رو حتما گیریس زد و کدوما رو نباید زد؟:20:

ashkan1360

09-07-2012, 22:09

اگه با روغن کاری درست نشد احتمالا احتیـاج بـه ریگلاژ داره

مال من هم همينطوره
كجا بايد رگلاژش كرد ؟

mohamad skystar

09-07-2012, 22:40

روی کجای درون نباید گریس زد ؟
(مثلا وقتی درون رو باز مـیکنم ، چند که تا پیچ و مـهره هستن کـه در رو بـه ماشین وصل مـیکنن ) کدوما رو حتما گیریس زد و کدوما رو نباید زد؟:20:

لولاهای درون و هرجایی کـه مـیبینید قبلا روغن کاری شده بوده و الان خشک شده.
قفل سازها خوب مـیدونن اگر بپرسی راهنماییت مـیکنن

karvas

10-07-2012, 13:01

مال من هم همينطوره
كجا بايد رگلاژش كرد ؟
کار ما نیست صافکاریـا انجام مـیدن (فکر کنم زبونـه رو ریگلاژ مـیکنن)

mrc

12-07-2012, 18:19

با سلام
مي خواستم بدونم كه كمك اورجينال وجودداره وقيمت چند هست ممنون

baghozi

13-07-2012, 12:34

سلام بـه دوستان و اساتید گرامـی
دیشب موقع خارج شدن از پارک بـه یـه وانت کـه دوبل پارک کرده بود گیر کردم و اینجوری شد( اولین تصادف عمرم ) خیلی هم حالم گرفته شد چون ماشین 1700 کیلومتر راه رفته
از دوستان مـی خوام راهنماییم کنن
در اصفهان کجا ببرم خود نمایندگی ها کارشون خوبه یـا برم یـه صافکار خوب پیدا کنم؟
اگه دوستان جای خوبی رو سراغ دارن لطفا راهنماییم کنن
ممنون

mohammad2407

13-07-2012, 12:53

در اصفهان کجا ببرم خود نمایندگی ها کارشون خوبه یـا برم یـه صافکار خوب پیدا کنم؟

به نمایندگی مراجعه کنید خیلی بهتر هست ، چون نمایندگی ها همـیشـه بهترین صافکار ها را دارن

Iranian boy10

14-07-2012, 16:19

پس مدیر عامل ایران خودرو کـه مـیگفت بزودی فروش 206 دوباره به منظور تنظیم بازار شروع مـیشـه ولی بعد کیییییی؟؟؟
206 هر روز داره گرونتر مـیشـه ...؟!

mohamad skystar

14-07-2012, 18:08

پس مدیر عامل ایران خودرو کـه مـیگفت بزودی فروش 206 دوباره به منظور تنظیم بازار شروع مـیشـه ولی بعد کیییییی؟؟؟
206 هر روز داره گرونتر مـیشـه ...؟!

زمانش مشخص نیست شاید ماه دیگه یـا ماه های بعدی
206 هر روز گرون تر نمـیشـه الان خیلی وقته گرون نشده و قیمت ها ثابتن

albert_wesker

15-07-2012, 00:29

با سلام خدمت دوستان من يك ماهي هست يك 206 تيپ 2تحويل گرفتم موقع تعويض دنده بـه خصوص از 1 بـه 2 باوجود گرفتن كلاج که تا اخر دنده يكم سخت جا ميره و صدا ميده بردم نمايندگي با طرف نشستم دور موتور رو که تا 4000 برد بالا و km35 پركرد عادي و راحت دنده جا رفت گفت بايد اينطوري پركني که تا درست دنده جا بره.از دوستاني كه دارن سوالم اينـه كه اين موضوع طبيعي هست يا نمايندگي منو از سرش واكرده(من قبلا سمند lx داشتم و تودوره موتور پايين دنده مينداختم مشكلي نداشتم)از نمايندگي پرسيدم تو شـهر نميشـه تو ترافيك که تا 4000 پركرداگه با دور موتور كمتر دنده بندازم مشكل نمياره گفت نـه راست گفته؟ با تشكر

albert_wesker

15-07-2012, 00:33

با سلام خدمت دوستان من يك ماهي هست يك 206 تيپ 2تحويل گرفتم موقع تعويض دنده بـه خصوص از 1 بـه 2 باوجود گرفتن كلاج که تا اخر دنده يكم سخت جا ميره و صدا ميده بردم نمايندگي با طرف نشستم دور موتور رو که تا 4000 برد بالا و km35 پركرد عادي و راحت دنده جا رفت گفت بايد اينطوري پركني که تا درست دنده جا بره.از دوستاني كه دارن سوالم اينـه كه اين موضوع طبيعي هست يا نمايندگي منو از سرش واكرده(من قبلا سمند lx داشتم و تودوره موتور پايين دنده مينداختم مشكلي نداشتم)از نمايندگي پرسيدم تو شـهر نميشـه تو ترافيك که تا 4000 پركرداگه با دور موتور كمتر دنده بندازم مشكل نمياره گفت نـه راست گفته؟ با تشكر

Pourya-pc

15-07-2012, 01:50

دنده درون هرشرایطی حتما به راحتی جابره ، یـا فیلر گیری نشده یـا روغن گیریسیش کمـه( گاسین ) و در شرایط بدتر گیربامشکل فنی داشته باشـه کـه قابل تعمـیر هست .
تا ماشین گارانتی داره بدید درستش کنن .

karvas

15-07-2012, 02:08

دوست عزیز من هم برج 8 پارسال یدونـه تیپ دو خ موقع تعویض دنده 1 بـه دو یـه صدای قیژی مـیکنـه بردم نمایندگی گفت به منظور ماهک گیربکسه(یـه همچین چیزایی)همشونم همـین طورن البته گفت این صدا ایراد مـهمـی نیست سرتهش همـینـه مشکله دیگه ای پیش نمـیاره البته من خودم با یـه ترفندی این مشکلو حل کردم گیرب206 برخلاف ال ای405 غیره.... احتیـاج نیست خیلی دنده رو جابه جا کنی منظورم اینـه کـه با فاصله کمـی راحت جا مـیرن وقتی هم کـه مثلا مـیخوای بزنی دو دنده رو هلش نده عقب بادستت خیلی ریکلس بیـار درون مکان دنده تو قرار بده ولش کن
راستی دور موتور4000 به منظور تیپ2 زیـاده روی 3500 دنده عوض کن (فقط اگه تو جاده بودی سربالایی بود برو 4000 یـا بیشتر
دنده هاتم بـه مرور نرم مـیشـه بـه هیچ عنوان واسگازینشو عوض نکن مال منم اولش انگار اصلاروغن نریختن انقدر سفت خشک بود ولی الان عالیـه

m.behnam

18-07-2012, 00:52

سلام بر همـه
امروز یـه جا بحث بود کـه روغن موتور ماشین نباید بیشتر از 6 ماه تو ماشین باشـه و بعد 6ماه حتما عوض کرد و انقضاش تموم مـیشـه و از این حرفا!!
مـیخواستم بدونم این حرف درسته؟ چون 206 خودم حدود 1سال شده کـه روغن موتورش رو هنوز عوض نکردم..
چون بعد یک سری ماشین رو خیلی خیلی ازش کم استفاده کردم و تو پارکینگ بود!!

Vallio

18-07-2012, 02:11

خخخخخخخخ ، من دنده 206 خدا بیـامرزمو ( فروختمش ) رو دور 5.5 عوض مـیکردم ، کلاً هر ماشینی کـه دستم بیـاد !

karvas

18-07-2012, 14:48

خخخخخخخخ ، من دنده 206 خدا بیـامرزمو ( فروختمش ) رو دور 5.5 عوض مـیکردم ، کلاً هر ماشینی کـه دستم بیـاد !

خب عزیر من اینجوری با هر ماشینی رانندگی کنی 2 ساله کارش تمومـه من با 206 تیپ 2 تیپ5 و 405 رانندگی کردم این دور موتور برا تعویض دنده مناسبه
تیپ2 : 3800
تیپ5: 4800
405: 4000 405 کـه بالای 4000 نمـیشـه صدای موتورشو تحمل کرد

Vallio

18-07-2012, 14:56

خب عزیر من اینجوری با هر ماشینی رانندگی کنی 2 ساله کارش تمومـه من با 206 تیپ 2 تیپ5 و 405 رانندگی کردم این دور موتور برا تعویض دنده مناسبه

شما درست مـیگین ، اما اصلاً نمـیشـه شتاب گرفت با این دور موتور ، اونم با ماشین های ایرانی !
خودم نمـیدونستم ! مرسی .

D r i v e r

19-07-2012, 21:19

اینطور هم نیست کـه فاتحه ماشین خونده بشـه!
باید دید ماشین چیـه و موتورش چیـه و به صورت صحیح گاز داد و بهش رسید
دنده درون دور های بالا فقط موقع شتابگیری لحظه ای هست و به صورت طولانی مدت نیست
عمر موتور کم مـیشـه ولی نـه درون حد 2 سال!
تجربی رانندگی 3.5 ساله با پراید و 4.5 ساله با ELX و صد البته خیلی از ماشین های دوستان کـه همـه دور بالا رانندگی مـیکنن
تیپ های 83 - 84 رو نگاه کنین با کارکرد 120 - 140 که تا با اینکه اکثرا حسابی گازونده شدن مشکلی ندارن از نظر موتوری و ....
بد نیست بعد از 100 - 120 هزار رانندگی پرفشار موتور باز بشـه و اورهال بشـه به منظور 100 هزار تای بعدی :دی

kING ANSHAN

21-07-2012, 01:15

دوستان گلم درود.توجه بفرماید سازنده دورموتورهرخودروی رو تو کاتولگش مـینویسه.206موتورکوچیک با بزرگ فرق داره.ولی درکل موتوربزرگها روبدون مشکل وبه راحتی تا4000مـیشـه برد.ولی موتورکوچیکها تا3000و3500.اینم بگم کـه موتور206بابقیـه ماشینـها یکم فرق داره.اگه تو دور پائین دنده رو عوض کنین ماشین تقه مـیکنـه ولی اگه دورو ببرین بالاودنده رو عوض کنین ماشین تق نمـیکنـه.من خودم چندبارامتحان کردم وقتی206روبادورپائین مـیرونم مصرفش خیلی بالاترمـیره ولی هروقت دنده هاروپرمـیکنم وسرعتم تنظیم مـیکنم مصرفم خیلی پائینترمـیاد.درکل درون گازبه 206زیـادنگران نباشیدچون خصلته این موتور همـینـه.این خودروسازان ما کـه نمـیخان واسه مردم کارکنن.والا خوب مـیدونن اگه همـین موتور206بزرگ رواگه سیستم تزریق سوختشو ازنوعه مستقیم ن نتنـهامصرفش پائینترمـیاد.بلکه حتی که تا رنج قیمت40 تومن هم نـه ماشینی بـه گردپاش مـیرسه ونـه مـیتونـه همچین قدرتی رو با همچین مصرفی بدست بیـاره.حیف کـه من وتو حتما جواب ندونم کاری های مسولینوبدیم.بدرود.

GAME-GTR

23-07-2012, 04:16

سلام

مـیتونم چراغ جلوی 206 رو یعنی چراغ اصلیشو درون بیـارم شیشـه شو باز کنم و توشو تمـیز کنم؟
شیشـه چراغ رو نمـیشـه باز کرد ؟

HOJ-JAT

23-07-2012, 11:23

مـیتونم چراغ جلوی 206 رو یعنی چراغ اصلیشو درون بیـارم شیشـه شو باز کنم و توشو تمـیز کنم؟
مگه شیشـه شور داره؟

mohamad skystar

23-07-2012, 13:08

سلام

شیشـه چراغ رو نمـیشـه باز کرد ؟

نـه دوست من شیشـه چراغ جدا نمـیشـه

mohamad skystar

23-07-2012, 13:09

مگه شیشـه شور داره؟

دوست من منظور دوستمون رو متوجه نشدین.
ایشون مـیخوان شیشـه چراغ رو باز کنن و داخلش رو تمـیز کنن ربطی بـه شیشـه شور نداره.

Peugeot pars sal

24-07-2012, 15:41

چرا دیگه 206 و 207 نمـی نویسن؟

karvas

24-07-2012, 18:13

سلام
الان 206 تیپ 2 با ABS و ایربگ راننده با 1.5 سال کارکرد و 16000 کیلومتر چند مـیخرن ازم ؟
نظرتون درون مورد تعویضش با پارس ELX چیـه ؟

نکنــــــــــــــــــــــ ـــــــــــی این کارو الان پارس و 405 بی کیفیت ترین محصولات ایران خودرو هستن اگه دنباله تنوعی 206 صندوقدار یـا ال 90 بگیر
مدلشو ننوشتی با فرض تمـیز بدون رنگ بودن اگه اخر 89 باشـه حدود پانزده هفتصد هشتصد مـیرزه اگه اول 90 باشـه حدود 16.5 مـیرزه( صفرشو هجده نیم حساب کرد)

*hamedkhatar*

24-07-2012, 21:35

سلام
آقا مصرف ماشین من خیلی بالاست چرا؟
عرو ببینید: وقتی بنزین سوپر فول ریختم صفرش کردم

یـه حسابی ید ببینید صدی چقدر مـیسوزونـه؟
باید چکار کنم کـه مشکل حل بشـه؟
ماشین V8 هستش و 1300 که تا کار کرده
ممنون

mohamad skystar

25-07-2012, 01:29

سلام

ممنون

عموما که تا 5000 کیلومتر کمـی مصرف سوخت بالا هست اما بـه مراتب پایین مـیاد.
ماشینتون چیزی کار نکرده بهتره بزاری که تا چند هزار کارکنـه بعد اگر بازم اینجور بود
بررسی کنی.
در ضمن اینکه مـیگین خیلی بالا سوزونده با یک باک بنزین سوپر چند کیلومتر رفتین؟ داخل شـهر بوده یـا خارج از شـهر ؟ با کولر بوده یـا بدون کولر؟ اینا همـه تاثیر داره

mohamad skystar

25-07-2012, 01:31

چرا دیگه 206 و 207 نمـی نویسن؟

به این دلیل کـه تولید این خودروها بـه کندی صورت مـیگیره از طرفی تقاضا به منظور ثبت نام این 2 خودرو بسیـار بالاست
و شرکت مجبوره به منظور اینکه تیراز تولید رو بـه حد نصاب برسونـه خودروها رو از لیست فروش به منظور مدتی برداره.
احتمال داره چند ماه این روند ادامـه پیدا ه

*hamedkhatar*

25-07-2012, 03:21

عموما که تا 5000 کیلومتر کمـی مصرف سوخت بالا هست اما بـه مراتب پایین مـیاد.
ماشینتون چیزی کار نکرده بهتره بزاری که تا چند هزار کارکنـه بعد اگر بازم اینجور بود
بررسی کنی.
در ضمن اینکه مـیگین خیلی بالا سوزونده با یک باک بنزین سوپر چند کیلومتر رفتین؟ داخل شـهر بوده یـا خارج از شـهر ؟ با کولر بوده یـا بدون کولر؟ اینا همـه تاثیر داره

راستش سری قبل من یـه سفر کوتاه رفتم تو جاده خیلی کمتر سوزوند یعنی رو 460 کیلومتر چراغ بنزین زرد شد
تازه تو اون یفر همش کولر روشن بود ولی این سری کـه تو شـهر بوده کولر خیلی کم زدم
ممنون

karvas

25-07-2012, 20:45

سلام

ممنون

سلام دوست من
من حساب کردم حدودا صدی ده لیتر دو دهم مصرف کرده اگه این مدت تو شـهر رانندگی کردی کولر هم روشن بوده یـا از لوازم برقی ماشین زیـاد استفاده کردی یـا پر گاز رانندگی کردی کاملا عادیـه توجه داشته باش رانندگی تو شـهر با کولر روشن بـه تنـهایی همـین مقدار مصرف مـیکنـه اگه غیر این بوده مصرف ماشینت بالاس درون ضمن منم وی 8 راشتم فروختم واقعا از نظر قدرت معرهواشو داشته باشی یـه عمر برات ماشینـه

karvas

25-07-2012, 20:53

اینطور هم نیست کـه فاتحه ماشین خونده بشـه!
باید دید ماشین چیـه و موتورش چیـه و به صورت صحیح گاز داد و بهش رسید
دنده درون دور های بالا فقط موقع شتابگیری لحظه ای هست و به صورت طولانی مدت نیست
عمر موتور کم مـیشـه ولی نـه درون حد 2 سال!
تجربی رانندگی 3.5 ساله با پراید و 4.5 ساله با ELX و صد البته خیلی از ماشین های دوستان کـه همـه دور بالا رانندگی مـیکنن
تیپ های 83 - 84 رو نگاه کنین با کارکرد 120 - 140 که تا با اینکه اکثرا حسابی گازونده شدن مشکلی ندارن از نظر موتوری و ....
بد نیست بعد از 100 - 120 هزار رانندگی پرفشار موتور باز بشـه و اورهال بشـه به منظور 100 هزار تای بعدی :دی

حرفت سنده ولی تو کیلومتره 206 دور موتور 6000 بـه بعد قرمزه چجوری مـیشـه 5500 که تا بش گاز داد یـهو مـیبینی داری تو خیـابون مـیری مـیبینی سوپاپها دارن رو کاپوت کله مـیکنن

hossein.az

26-07-2012, 02:18

طریقه جدید سرقت از 206
برای جلوگیری ازش راهی هست؟
[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ] ([ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ])

karvas

26-07-2012, 13:08

ای دهنتون سرویس ببین چکار درون 206 رو
البته 206 ایموبلایزر داره دزدا راهی به منظور اونم پیدا ؟
من کـه دیگه قفل پدال مـی یدونـه قفل کتابی کامپیوتری هم مـی دیگه 206 هم امنیت نداره
ادم حتما هواسش باشـه غیر از این حرفا چیز با ارزشی تو ماشین نذاره مخصوصا ظبطی کـه پنلش جدا بشـه

m.behnam

26-07-2012, 13:18

حرفت سنده ولی تو کیلومتره 206 دور موتور 6000 بـه بعد قرمزه چجوری مـیشـه 5500 که تا بش گاز داد یـهو مـیبینی داری تو خیـابون مـیری مـیبینی سوپاپها دارن رو کاپوت کله مـیکنن

تیپ 2 و کلا موتور Tu3 چون 8 سوپاپ هست نمـیتونـه این دور موتور رو تحمل کنـه!!!
اما تیپ 5 و موتور Tu5 بـه راحتی مـیتونـه با 16 سوپاپ کـه داره که تا 5500 بره و صدای موتور معرکه ای داره....

mahdy2021

26-07-2012, 14:06

دوستان با توجه بـه تحریمـها، تولید 206 کم مـیشـه؟ یـا متوقف؟

mohamad skystar

26-07-2012, 15:07

دوستان با توجه بـه تحریمـها، تولید 206 کم مـیشـه؟ یـا متوقف؟

تولید 206 درون انواع تیپ ها فعلا کم شده اما متوقف نشده
زمان همـه چیز رو مشخص مـیکنـه کـه متوقف مـیشـه یـا نـه.
توقف تولید 206 درون حال حاضر امکان نداره و شرکت با تمام تلاش داره تولید مـیکنـه.
یـادمـه سال 90 همچنین موقعی تمام 206 ها درون انواع هاچ بک و صندوقدار تو لیست فروش بود اما
الان هیچ کدوم نیستن این نشون مـیده شرکت با مشکلاتی روبه رو شده اما توقف تولید ندارن.

karvas

27-07-2012, 16:37

تیپ 2 و کلا موتور Tu3 چون 8 سوپاپ هست نمـیتونـه این دور موتور رو تحمل کنـه!!!
اما تیپ 5 و موتور Tu5 بـه راحتی مـیتونـه با 16 سوپاپ کـه داره که تا 5500 بره و صدای موتور معرکه ای داره....
کاملا باهات موافقم منظور منم تیپ 2 بود

karvas

27-07-2012, 23:00

امروز داشتم ماشینو مـیشستم دیدم یـه خط خیلی کلفت عمـیق توی رکاب بغله زبونـه قفل درون شاگرد افتاده هر چی فکر کردم فقط این بـه ذهنم رسید دیشب ماشینو تو بوستان بغل یـه درخت پارک کرده بودم فکر کنم مـیخواستن ماشینو بلند کنن مـیخواستم بدونم اگه دزدگیر بش وصل کنم گارانتیش باطل مـیشـه؟ (حدود یـه سال نیم از گارانتی مونده)

mohamad skystar

28-07-2012, 01:55

امروز داشتم ماشینو مـیشستم دیدم یـه خط خیلی کلفت عمـیق توی رکاب بغله زبونـه قفل درون شاگرد افتاده هر چی فکر کردم فقط این بـه ذهنم رسید دیشب ماشینو تو بوستان بغل یـه درخت پارک کرده بودم فکر کنم مـیخواستن ماشینو بلند کنن مـیخواستم بدونم اگه دزدگیر بش وصل کنم گارانتیش باطل مـیشـه؟ (حدود یـه سال نیم از گارانتی مونده)

دزدگیر رو تو نمایندگی بدین براتون نصب کنن که تا برای گارانتی ماشینتون هم مشکلی پیش نیـاد.

HOJ-JAT

31-07-2012, 18:37

سلام
من الان ماشینم 206 تیپ 2 1000 که تا کارکرده بعد از چندتا روغنشو عوض کنم 1500 خوبه؟ بعد از چندتا مـیتونم حسابی گازش بدم؟(بالای 3000 دور)

hossein.az

31-07-2012, 21:24

سلام
من الان ماشینم 206 تیپ 2 1000 که تا کارکرده بعد از چندتا روغنشو عوض کنم 1500 خوبه؟ بعد از چندتا مـیتونم حسابی گازش بدم؟(بالای 3000 دور)

بعد از 1500 خوبه,ولی به منظور تعویض 5000 خود شرکت عوض مـیکنن. که تا 2000تای اول یکم با ماشین مراعات کنید بعد از اون مـیتونید ,البته چون ماشینتون تیب 2 سعی کنید بالای 4000 نبرید چون این دور موتور به منظور موتور tu3یکم سنگینـه.

GAME-GTR

06-08-2012, 12:13

نـه دوست من شیشـه چراغ جدا نمـیشـه

چراغ ماشین قاب پشتش شکسته و قفل نمـیشـه تو جاش و متاسفانـه چون اینجا گرد و خاکهپر خاک شده و به نظر مـیاد چراغ سمت چپی و راستی هم سن نیستن.
چه کار مـی تونم م ؟

در مورد چراغ پارس چطور؟ مال اون هم باز نمـیشـه ؟

mohamad skystar

06-08-2012, 12:31

چراغ ماشین قاب پشتش شکسته و قفل نمـیشـه تو جاش و متاسفانـه چون اینجا گرد و خاکهپر خاک شده و به نظر مـیاد چراغ سمت چپی و راستی هم سن نیستن.
چه کار مـی تونم م ؟

نـه دوست من به منظور پارس هم نمـیشـه.
باید چراغ رو عوض کنید.

hossein.az

06-08-2012, 13:50

چه کار مـی تونم م ؟

مـیشـه باز کرد ولی به منظور بستنش احتیـاج بـه چسب زیـاد داره ,که اگهی پشت چراغرو ببینـه مشخصه کـه قبلا باز شده.اینم یـه نمونـه باز سمند ,یکی از دوستان اینترنتی

البته ماله 206 چون اون سیم تنظیم نورو داره فکر مـیکنم مشکل باشـه.

[ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ] ([ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ])

jupiterx

09-08-2012, 09:28

سلام
یک چند روزی هست کـه صبح کـه ماشینو روشن مـیکنم یـه صدای قر قر از زیر ماشین مـیاد . وقتی داخل موتور رو گوش کردم حس مـیکنم از قسمت تسمـه ماشین هست اما وقتی تو ماشین مـیشینم انگار صدا از سمت راننده زیر ماشین مـیاد . صدا مثل این مـیمونـه کـه مثلا داخل پروانـه کـه در حال چرخش هست مثلا یـه کاغذی بگیری کـه قر قر صدا بده البته نـه بـه اون شدت .البته احساس خودم اینـه کـه مثل این مـیمونـه کـه مثلا یـه چرخ دنده ای چیزی خشک شده باشـه کـه در اثر چرخش باعث بشـه قر قر ه.
وقتی هم کـه فرمان رو مـیچرخونم گاها بیشتر مـیشـه صدا . البته صدا بصورت ممتد نیست و قطع و وصل مـیشـه
البته بعد از کمـی حرکت تقریبا صدا قطع مـیشـه .
مشکل از کجاست؟؟؟
مدل ماشین وی8
راستی کارکرد ماشین هم 11 هزارتاست
ممنون

karvas

11-08-2012, 00:36

سلام
یک چند روزی هست کـه صبح کـه ماشینو روشن مـیکنم یـه صدای قر قر از زیر ماشین مـیاد . وقتی داخل موتور رو گوش کردم حس مـیکنم از قسمت تسمـه ماشین هست اما وقتی تو ماشین مـیشینم انگار صدا از سمت راننده زیر ماشین مـیاد . صدا مثل این مـیمونـه کـه مثلا داخل پروانـه کـه در حال چرخش هست مثلا یـه کاغذی بگیری کـه قر قر صدا بده البته نـه بـه اون شدت .البته احساس خودم اینـه کـه مثل این مـیمونـه کـه مثلا یـه چرخ دنده ای چیزی خشک شده باشـه کـه در اثر چرخش باعث بشـه قر قر ه.
وقتی هم کـه فرمان رو مـیچرخونم گاها بیشتر مـیشـه صدا . البته صدا بصورت ممتد نیست و قطع و وصل مـیشـه
البته بعد از کمـی حرکت تقریبا صدا قطع مـیشـه .
مشکل از کجاست؟؟؟
مدل ماشین وی8
راستی کارکرد ماشین هم 11 هزارتاست
ممنون

مـیخواستم بگم احتمالا موقع تعویض تسمـه تایمـه کـه گفتی یـازده هزار که تا بیشتر کار نکرده احتمالش مـیره برا صفحه کلاج هم باشـه ببر نمایندگی بهتر سردر مـیارن

jupiterx

11-08-2012, 08:57

مـیخواستم بگم احتمالا موقع تعویض تسمـه تایمـه کـه گفتی یـازده هزار که تا بیشتر کار نکرده احتمالش مـیره برا صفحه کلاج هم باشـه ببر نمایندگی بهتر سردر مـیارن

ممنون
بقیـه دوستان نظری ندارن؟؟
اقا محمد نظر شما چیـه؟؟

mohamad skystar

11-08-2012, 12:43

ممنون
بقیـه دوستان نظری ندارن؟؟
اقا محمد نظر شما چیـه؟؟

احتمالا مشکل از غلتک های هرزگرد دینام هست.
بازدید کنید اگر مشکل داره حتما عوض کنید چون آسیب جدی وارد مـیکنـه.

jupiterx

12-08-2012, 09:36

ممنون
دیروز متوجه شدم کـه مشکل صدا از کجاست . متاسفانـه روغن هیدرولیک ماشین مخزنش کاملا خالی بود .بهمـین دلیل هم موقع فرمون بـه ماشین صدا کمـی بیشتر مـیشد. کـه خودم فورا رفتم گرفتم و ریختم.
اما چندتاسوال
بدترین مسئلش اینکه کـه چرا هیچ اخطاری سیستم ماشین بابت خالی بودن مخزن هیدرولیک نداده؟؟چطور حتما فهمـید دلیلش چیـه و رفعش کرد چون بـه نظرم این مسئله خیلی خطرناک مـیتونـه باشـه کـه سیستم ماشین بابت مشکلات ماشین خطایی نده.
روغن هیدرولیک مارکاش فرق مـیکنـه کیفیتش؟؟اخه من دیگه نمـیتونستم زیـاد دورب و از اولین فروشگاه یکدونـه ایرانیشو خ و ریختم.
بااینکه ماشین رو تو خونـه پارک مـیکنم اما هیچگونـه روغنی زیر ماشین نزیخته؟؟؟!!!پس چطور مخزن هیدرولیک خالی شده؟؟البته اطراف درون مخزنش کمـی روغنی هست ولی نـه اونقدر کـه بخاد از درش بریزه؟؟؟اینو چطور حتما بفهمم؟؟؟
باتشکر

ba maram

12-08-2012, 23:30

فک کنم ماشینم (تیپ 2) دیک و صفحه اش داغون شده و فاتحش خوندست چون دنده 1 به2 مـی کنم ماشین ریپ مـی زنـه گاها
خرجش چقدره دوستان ؟

karvas

14-08-2012, 00:04

ممنون
دیروز متوجه شدم کـه مشکل صدا از کجاست . متاسفانـه روغن هیدرولیک ماشین مخزنش کاملا خالی بود .بهمـین دلیل هم موقع فرمون بـه ماشین صدا کمـی بیشتر مـیشد. کـه خودم فورا رفتم گرفتم و ریختم.
اما چندتاسوال
بدترین مسئلش اینکه کـه چرا هیچ اخطاری سیستم ماشین بابت خالی بودن مخزن هیدرولیک نداده؟؟چطور حتما فهمـید دلیلش چیـه و رفعش کرد چون بـه نظرم این مسئله خیلی خطرناک مـیتونـه باشـه کـه سیستم ماشین بابت مشکلات ماشین خطایی نده.
روغن هیدرولیک مارکاش فرق مـیکنـه کیفیتش؟؟اخه من دیگه نمـیتونستم زیـاد دورب و از اولین فروشگاه یکدونـه ایرانیشو خ و ریختم.
بااینکه ماشین رو تو خونـه پارک مـیکنم اما هیچگونـه روغنی زیر ماشین نزیخته؟؟؟!!!پس چطور مخزن هیدرولیک خالی شده؟؟البته اطراف درون مخزنش کمـی روغنی هست ولی نـه اونقدر کـه بخاد از درش بریزه؟؟؟اینو چطور حتما بفهمم؟؟؟
باتشکر

در مخزن هیدرولیک واشر داره احتمال زیـاد واشرش خراب شده یـه نگاهی بهش البته وقتی ماشین سرده چون مـیپاشـه مثل رادیـاتور(تجربشو دارم)

sonkia

15-08-2012, 18:43

دوستان من ماشین حدود سه ماهی مـیشـه یـه 206 وی8 خ که تا الانم حدود 1800تا کارکرده مـیخواستم بدونم روغن اولیـه اش رو کی حتما عوض کنم؟
سوال بعدم هم اینـه کـه چه روغن موتوری رو پیشنـهاد مـیدین؟ بهترین روغن موتور چیـه واسه 206 وی8؟

mehdi-2009

15-08-2012, 20:11

دوستان من ماشین حدود سه ماهی مـیشـه یـه 206 وی8 خ که تا الانم حدود 1800تا کارکرده مـیخواستم بدونم روغن اولیـه اش رو کی حتما عوض کنم؟
سوال بعدم هم اینـه کـه چه روغن موتوری رو پیشنـهاد مـیدین؟ بهترین روغن موتور چیـه واسه 206 وی8؟

خودنمایندگیـا کـه مـیگن 20000تا کـه کارکرد عوض کنید ولی واسه باراول بهتره رو5000تا روغن تعویض بشـه
کلا واسه پژو توتال پیشنـهاد مـیشـه کاسترول هم خوبه...

hossein.az

15-08-2012, 23:59

در مورد تعویض همونی کـه دوستمون گفتن اما بهترین روغن موتور به منظور tu5 بهران پیشتاز هست,الان با این وضع تحریم ها روغن های ایرانی کیفیت بهتری دارند و قابل اعتمادند.

poonel

16-08-2012, 00:20

چرا 206 تو سایت فروش ایران خودرو نیست؟

یعنی تولید نمـیشـه؟

بخاطر تحریمـه؟

hossein.az

16-08-2012, 00:41

چرا 206 تو سایت فروش ایران خودرو نیست؟

یعنی تولید نمـیشـه؟

بخاطر تحریمـه؟

فعلا فروش ندارند بـه علت کمبود قطعات (که داره بومـی سازی مـیشـه)و یکسری از سیـاست های کاریـه خود شرکت

اینم تولیدات امروزش:

karvas

16-08-2012, 13:34

قیمت 206 تیپ 2 دارید امروز زنگ زدم نمایشگاه گفت یـه رقم داریم 21500000یـه مدل دیگه 21800000 نچ نچ نچ نچ 206 بـه کجا رسید

m.behnam

16-08-2012, 18:21

سلام دوستان
چند وقته ماشینم دور موتورش کـه رو 3500-3600 مـیاد بعضی وقتا یـه مقدار صدای موتور عوض مشـه و بعد کـه از این دور موتور رد مـیشـه صداش بـه حالت قبل بر مـیگرده....
مـیخواستم بدونم مشکل از کجاش مـیتونـه باشـه یـا اینکه طبیعی هست؟
راستی تیپ 5 هست با 5600 که تا کارکرد!

pishooo2

16-08-2012, 20:11

سلام خسته نباشید اساتید محترم درون رابطه با پژو 207 خودم کـه مـیخواستم اون رو اتومات کنم سوال کنم :
از قیمت یـا مارک معروف از ...... مثلا قیمت گیربیـا هزینـه ی تعویضش که تا .......راستی چه لوازمـی حتما بخرم؟
الان شنیدم توی گناوه گیرباستوک هست ! ؟؟؟؟این واقعیت داره؟اگه هست قیمت و کیفیتش چطوره ؟
واین کـه مثل گاز سوز و کارخونـه و دستی مـیشـه هم قیمتش و هم نمای ظاهری کار > توی فروش ماشین چقدر تاثیر داره ؟ یعنی 207 من بعد از اتومات شدن قیمتش عوض مـیشـه؟چند ملیون؟

ŞHÍЯÍŃ

16-08-2012, 22:40

سلام فردا بعد از کلی دوری از مـیادین :31:دیگه ماشین رو مـیخوام ببرم یـه سرویس مـیتونید بگید خرج اینا تقریبا چقدر مـیشـه؟

تنظیم موتور-شستشو انژکتور-چک درون صورت نیـاز تعویض تسمـه تایم-وقتی فرمون درون جا مـیچرخه تق تق مـیکنـه احتمالا از قرقری یـا غرغری:31:فرمون باشـه تعویض اون!بعد وقتی ماشین مـیره رو چاله ماله کلا گیج مـیشـه اینم فکر کنم از سیبکاش باشـه:31:
بعد وقتی ماشین یـه مسیر طولانی رو طی مـیکنـه درون جا وای مـیسه صدایی شبیـه صدای تراکتور مـیده:31:فکر کنم به منظور تنظیم نبودن موتور باشـه آخرین بار پارسال این سرویسا انجام شده:31:یـا پا مکانیکی هستیم برا خودمونا:31:

karvas

17-08-2012, 00:00

سلام فردا بعد از کلی دوری از مـیادین :31:دیگه ماشین رو مـیخوام ببرم یـه سرویس مـیتونید بگید خرج اینا تقریبا چقدر مـیشـه؟

تنظیم موتور-شستشو انژکتور-چک درون صورت نیـاز تعویض تسمـه تایم-وقتی فرمون درون جا مـیچرخه تق تق مـیکنـه احتمالا از قرقری یـا غرغری:31:فرمون باشـه تعویض اون!بعد وقتی ماشین مـیره رو چاله ماله کلا گیج مـیشـه اینم فکر کنم از سیبکاش باشـه:31:
بعد وقتی ماشین یـه مسیر طولانی رو طی مـیکنـه درون جا وای مـیسه صدایی شبیـه صدای تراکتور مـیده:31:فکر کنم به منظور تنظیم نبودن موتور باشـه آخرین بار پارسال این سرویسا انجام شده:31:یـا پا مکانیکی هستیم برا خودمونا:31:
تسمـه تایم اگه 80000 کیلومتر شده عوض کن صدای تق تق هم به منظور تلسکوپی فرمونـه دور بر 200 هزار تومن پولشـه بدون اجرت تعویض اگه ماشینت کیسه هوا هم داره اونام حتما باز بشـه بیخالش شی اگه خطر نداشته باشـه بهتره اگرم خواستی عوض کنی توصیـه مـیکنم تو نمایندگی عوض کنی

ŞHÍЯÍŃ

17-08-2012, 04:29

تسمـه تایم اگه 80000 کیلومتر شده عوض کن صدای تق تق هم به منظور تلسکوپی فرمونـه دور بر 200 هزار تومن پولشـه بدون اجرت تعویض اگه ماشینت کیسه هوا هم داره اونام حتما باز بشـه بیخالش شی اگه خطر نداشته باشـه بهتره اگرم خواستی عوض کنی توصیـه مـیکنم تو نمایندگی عوض کنی

تلسکوپی فرمون عوض بشـه بـه همـین راتی؟؟مگه چیپسه:دی

karvas

17-08-2012, 15:56

تلسکوپی فرمون عوض بشـه بـه همـین راتی؟؟مگه چیپسه:دی
206 منم موقعی کـه درجا فرمون مـیچرخوندم تق تق مـیکرد (گارانتی داشت) بردم نمایندگی گفت یـه بار باز مـیکنیم بعد فلانش مـیکنیم درست شد شد نشد کلشو عوض مـیکنیم بعد هم بعد چند بار نمایندگی رفتن باز بستن کلشو عوض تموم شد رفت پی کارش

ŞHÍЯÍŃ

17-08-2012, 20:47

206 منم موقعی کـه درجا فرمون مـیچرخوندم تق تق مـیکرد (گارانتی داشت) بردم نمایندگی گفت یـه بار باز مـیکنیم بعد فلانش مـیکنیم درست شد شد نشد کلشو عوض مـیکنیم بعد هم بعد چند بار نمایندگی رفتن باز بستن کلشو عوض تموم شد رفت پی کارش

:31:هر تق تقی کـه تلسکوپی فرمون نیست امروز بردم جلوبندی سرویس شد:31:کلا شد 75 صدای تق تق و گیجی فرمون رو دست اندازا و لاستیک سایی هم

برطرف شد:31: فردا هم مـیبرم صافکاری انژکتور شویی تنظیم موتور چک تسمـه تایم و اینا:31:

karvas

17-08-2012, 23:36

:31:هر تق تقی کـه تلسکوپی فرمون نیست امروز بردم جلوبندی سرویس شد:31:کلا شد 75 صدای تق تق و گیجی فرمون رو دست اندازا و لاستیک سایی هم

برطرف شد:31: فردا هم مـیبرم صافکاری انژکتور شویی تنظیم موتور چک تسمـه تایم و اینا:31:

من هم نگفتم صد درون صد از اینـه گفتم یکی از دلایل مـیتونـه این باشـه

cyruslogic

18-08-2012, 18:34

دوستان عزیز! نمـیدونم اینجا جاش هست یـا نـه. من 206 اس دی دارم- وی یک مدل 89. اخیراً متوجه شدم کـه قسمت بالایی بلوری هر دو چراغ جلو پوست پوست شده و دست کـه مـیکشی مـیریزه و این حالت دوباره بعد از شستشوی محل تکرار مـیشـه. فقط نیمـه بالایی هر دو چراغ اینجوریـه. ماشین هنوز تو گارانتیـه. تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر

masooumi

18-08-2012, 22:25

دوستان عزیز! نمـیدونم اینجا جاش هست یـا نـه. من 206 اس دی دارم- وی یک مدل 89. اخیراً متوجه شدم کـه قسمت بالایی بلوری هر دو چراغ جلو پوست پوست شده و دست کـه مـیکشی مـیریزه و این حالت دوباره بعد از شستشوی محل تکرار مـیشـه. فقط نیمـه بالایی هر دو چراغ اینجوریـه. ماشین هنوز تو گارانتیـه. تقاضای راهنمایی دارم. با تشکر

تشریف ببرید نمایندگی براتون عوض مـی کنند.

البته چراغ جدید هم کـه بزارن همـین کیفیت را دارد و پس از مدتی همـین مشکل دوباره پیش خواهد آمد

total_overdose

18-08-2012, 23:24

مشکلی نداره دوست عزیز! بـه دلیل کیفیت بالای طلقه :31:
خودتو حساس نکن! بعید مـیدونم عوض کنن برات ولی اگر هم عوض ن سر 1 سال باز همـین مـیشـه! همـه 206 های مدل بالا بعد از 1 یـا 2 سال اینجوری مـیشن!

karvas

19-08-2012, 03:40

اینا یـه لایـه ای روش داره اگه اشتباه نکنم کروم هست بـه مرور بر اثر گرما لامپ کشیدن پارچه زبر خوردن سنگ ریزه از بین مـیره عوض هم ی بعد چند وقت همـین جور مـیشـه اگه دوست نداری از اون چراغا کـه قدیما رو 206 ها مـیزاشتن بگیر بزار

ravani_13

19-08-2012, 20:34

سلام دوستان من ماشینم رو ( تیپ ۲ ) مدل اخر ۹۰ ، چهار ماه بـه داداشم قرض دادم و بس کـه بی تفاوت هست و بد مـی رونـه و روی دست انداز ها پرواز مـیکنـه و فرود مـیاد ، الان کـه ماشین رو گرفتم خیلی صدا مـیده حتی ستون و در راننده هم بـه صدا افتاده

خواستم بپرسم بخوام زیر و بند رو یـه حال اساسی بدم و شبیـه قبل بشـه حدودا چقدر واسم اب مـیخوره تقریبی ؟

راستی این پلاستیک بالای داشبورد یـه وجب سمته راسته لوگوی ایربگ شکاف خورده ، مـیشـه تعویض کرد ؟ به منظور ایربگ کـه مشکلی پیش نمـیاد کـه ؟

مرسی

jahadigit

20-08-2012, 14:24

206 تو دست انداز مـیوفته جلوش تق تق مـیکنـه
از چیـه؟؟؟
هزینـه تعمـیرش چقدر مـیشـه؟؟
ممنون

tirip

20-08-2012, 14:54

با سلام خدمت تمام عزیزان
من امروز کـه ماشین رو روشن کردم گیریواتومات ۱ لقدی زد بعدش هم جفت چراغ های حالت برفی و اسپورت با هم خاموش و روشن مـی شدن !!!!
مشکل چبه ؟؟؟
ماشین ۴۰۰۰۰ که تا کار کرده روغن گیربهم عوض نشده

pishooo2

21-08-2012, 16:03

دوستانی سوال من رو بلد نبود ج بده ایـا !

mohamad skystar

21-08-2012, 16:36

سلام خسته نباشید اساتید محترم درون رابطه با پژو 207 خودم کـه مـیخواستم اون رو اتومات کنم سوال کنم :
از قیمت یـا مارک معروف از ...... مثلا قیمت گیربیـا هزینـه ی تعویضش که تا .......راستی چه لوازمـی حتما بخرم؟
الان شنیدم توی گناوه گیرباستوک هست ! ؟؟؟؟این واقعیت داره؟اگه هست قیمت و کیفیتش چطوره ؟
واین کـه مثل گاز سوز و کارخونـه و دستی مـیشـه هم قیمتش و هم نمای ظاهری کار > توی فروش ماشین چقدر تاثیر داره ؟ یعنی 207 من بعد از اتومات شدن قیمتش عوض مـیشـه؟چند ملیون؟

به نظر من اول با شرکت آپکو تماس بگیر م کن اگر برات انجام بدن بـه صورت فابریک هست و عالی ( قیمت و مارک و همـه رو بهت مـیگن اگر نـه از طریق نمایندگی اقدام کن )
انواع گیربو لوازم موتور درون بندر گناوه هست اما نـه اینکه همـه جا باشـه چون مجاز نیست.
گیرباتوماتیک و دستی به منظور خودروی کارکرده 207 حدود 1 مـیلیون تومن خواهد بود.

karvas

21-08-2012, 21:48

سلام خدمت اساتید محترم
اقا ما مـیخوایم روغنشو عوض کنیم (تیپ2)تا الانم روغن کارخونـهبوده موندیم چی بریزیمالبته همـه مـیدونن کـه بهترین روغن total quoartz7000 ولی جای مطمـین کـه روغن تقلبی ندهسراغ ندارم اینجا توتال هم نمایندگی یـا مرکز پخش نداره از بین این روغنای ایرانی چیزی هست مناسب 206 تیپ 2 باشـه؟راستی نمایندگیـا توتال دارن؟

mohamad skystar

21-08-2012, 21:53

سلام خدمت اساتید محترم
اقا ما مـیخوایم روغنشو عوض کنیم (تیپ2)تا الانم روغن کارخونـهبوده موندیم چی بریزیمالبته همـه مـیدونن کـه بهترین روغن total quoartz7000 ولی جای مطمـین کـه روغن تقلبی ندهسراغ ندارم اینجا توتال هم نمایندگی یـا مرکز پخش نداره از بین این روغنای ایرانی چیزی هست مناسب 206 تیپ 2 باشـه؟راستی نمایندگیـا توتال دارن؟

تا مـیشـه سعی کنید از روغن موتور توتال اصلی استفاده کنید اگر گیر نیـاوردین روغن ایرانول رویـال گزینـه خوبی هست همچنین لیکومولی

برای موتور 1400 ، درون صورت تخلیـه با ساکشن 3.3 لیتر و برای تخلیـه با پیچ تخلیـه 3 لیتر روغن مـیریزین و برای موتور 1600 به منظور تخلیـه با ساکشن 3.4 لیتر و برای تخلیـه با پیچ تخلیـه(کارتل) 3.2 لیتر

HOJ-JAT

21-08-2012, 22:27

چند وقته هست دور پمپ هیدرولیک چرب شده البته چندباری خودم قبل از چرب شدن درشو باز کرده بودم
ماشین 1200 کار کرده
مشکل از چیـه؟

karvas

22-08-2012, 13:54

چند وقته هست دور پمپ هیدرولیک چرب شده البته چندباری خودم قبل از چرب شدن درشو باز کرده بودم
ماشین 1200 کار کرده
مشکل از چیـه؟
نگاه کن درون محکم بسته شده باشـه (مثله درون موتور قفل مـیشـه دیگه نمـیچرخه)اگه محکم بود احتمال داره از واشر درش هم باشـه

M A M M U T

22-08-2012, 15:24

آقا یـه سوالی برا من پیش اومده اون چسب ها چیـه کـه مـیزنن روی رکاب سمت راننده ی 206؟؟؟ چرا برا بقیـه ی ماشین ها نمـیزنن؟

karvas

22-08-2012, 20:52

تا مـیشـه سعی کنید از روغن موتور توتال اصلی استفاده کنید اگر گیر نیـاوردین روغن ایرانول رویـال گزینـه خوبی هست همچنین لیکومولی

برای موتور 1400 ، درون صورت تخلیـه با ساکشن 3.3 لیتر و برای تخلیـه با پیچ تخلیـه 3 لیتر روغن مـیریزین و برای موتور 1600 به منظور تخلیـه با ساکشن 3.4 لیتر و برای تخلیـه با پیچ تخلیـه(کارتل) 3.2 لیتر

پیش چندتا تعویض روغنی رفتم امروز یکیشون ایرانول ریسینگ10w40 پیشنـهاد کرد نظرتون درون مورد این چیـه؟

mohamad skystar

22-08-2012, 20:54

پیش چندتا تعویض روغنی رفتم امروز یکیشون ایرانول ریسینگ10w40 پیشنـهاد کرد نظرتون درون مورد این چیـه؟

دوست من هر تعویض روغنی اول رو محصولات خودش مانور مـیده
شما سعی کن همون موردهایی کـه گفتم استفاده کنید.

mohamad skystar

22-08-2012, 20:55

آقا یـه سوالی برا من پیش اومده اون چسب ها چیـه کـه مـیزنن روی رکاب سمت راننده ی 206؟؟؟ چرا برا بقیـه ی ماشین ها نمـیزنن؟

اینو دیگه حتما از شرکت بپرسید.
برای ماشین های دیگه مـیتونید از محافظهای فلزی استفاده کنید.

karvas

25-08-2012, 14:21

من نگاه کردم فکر کنم مربوط بـه فشار باد تایرها و حداکثر وزنی کـه محورهای عقب وجلو مـیتونن تحمل کنن باشـه -و اما چرا برا بقیـه ماشینا نمـیزنن خبایی کـه 206 مـیخرن تحویلشون مـیگیرن ما سال 89 جی ال ایگرفتیم نـه قرانبود نـه جعبه ا بود ولی سال 90 206 گرفتیم هم قرانبود هم جعبه ابزار هم یـه بسته دستمال کاغذی با ارم ایران خودرو (که البته از ایران فرقون ااااببخشید ایران خودرو بعیده:31:)

$even boy

26-08-2012, 16:33

با سلام لطفا تفاوت تیپ های 2 ، 3 ، 5 و 6 پژو 206 رو کامل بگید ممنون مـیشم. هم از لحاظ داخلی و هم از لحاظ قطعات بیرونی و شکل ظاهری

$even boy

26-08-2012, 16:36

با سلام لطفا تفاوت تیپ های 2 ، 3 ، 5 و 6 پژو 206 رو کامل بگید ممنون مـیشم. هم از لحاظ داخلی و هم از لحاظ قطعات بیرونی و شکل ظاهری

Lady parisa

26-08-2012, 16:40

با سلام

تیپ 1
سری اول 206 کـه اوایل سال 1380 بـه بازار آمد بـه نام تیپ یک معروف شد کـه از آن دقیقا 12217 دستگاه تولید شد.
داخل آن با فرمان دوشاخه، رادیو ضبط و کنسول وسط کـه تنـها یک ساعت دیجیتال درون آن جا داشت نسبت بـه تیپ یک بعدی (که همـه با نام تیپ 2 مـیشناسیم) قابل تشخیص است.
تیپ یک بعدی (تیپ دوی خودمان!) کـه یک سال بعد معرفی شد درون ظاهر همان ماشین قبلی بود با موتور 1360 سی سی با کد TU3 کـه 75 اسب بخار نیرو تولید مـی کرد ولی درون زیر پوست کاملا عوض شده بود.
تکنولوژی مالتی پلیـا MUX کل سیستم برق اتومبیل را دگرگون کرده بود بطوری کـه حتی یک سیم مشترک با نمونـه قبلی نداشت.
تیپ 2
آنچه واقعا تیپ 2 نام داشت بـه تعداد بسیـار کم تولید شد و تماما مانند تیپ 3 متعارف بود , فقط ترمز ABS نداشت.
تعداد کم تعداد کم این مدل و تفاوت فاحش MUX و غیر MUX باعث شد کـه همـه (حتی کارخانـه) تیپ MUX 1 را تیپ 2 بنامند.
پس اگر 206 مدل 81 دیدید کـه ظاهر تیپ 3 بود ولی ترمز ABS نداشت , تعجب نکنید.

تیپ 3
حالا نوبت تیپ 3 مـی رسد کـه مدل لوبا موتور کوچک هست که تمامـی خواص تیپ 5 را دارد بـه جز این کـه ترمز چرخ های عقب آن دیسکی نیست و موتور آن هم همان 4/1 لیتری 75 اسبی با حداکثر سرعت 177 کیلومتر درون ساعت است.
این مدل بالاترین ارزش پرداخت پولی را برایـانی کـه سرعت و توان زیـاد برایشان مـهم نیست بـه ارمغان مـی آورد.
تجهیزاتی چون سیستم تهویـه مطبوع خودکار , آئینـه های برقی گرم کن دار , CD خوان بسیـار برجسته Clarion با بلندگوهای Goodmans انگلیسی , دو کیسه هوا , ABS دوکاناله و سه ، پشت سری عقب از مشخصات بارز این مدل هست که شاید به منظور داشتن خودرویی دیگر با این امکانات مجبور بـه پرداخت دو برابر پول آن باشید

تیپ 4
این مدل دارای موتور 1600 سی سی 16 سوپاپ با کد JP4/TU5 و همچنین گیرباتو ماتیک Autoadaptive AL4 مـی باشد.
این موتور نسبت بـه موتور TU3 کـه نسبت بـه موتور 205 تنـها سرسیلندرش تغییر کرده و به آن انژکتور اضافه شده بود , یک موتور کاملا جدید با کارایی بسیـار بالا مـی شود.
110 اسب درون 5600 دور درون دقیقه و 137 نیوتن متر گشتاور درون 4000 درو چیزی هست که بـه راحتی این کوچولو را درون تمامـی نبردهای خیـابانی پیروز مـی کند.
بر عشایعاتی کـه مـی گفتند تعداد زیـادی 206 بصورت ساخته شده وارد ایران شده حتما گفت کـه تنـها 191 دستگاه از همـین تیپ 4 درون ابتدا مخصوص جانبازان آن هم بصورت SKD وارد شد کـه بدان معنی بود کـه ماشین ها آماده و داخل جعبه ای بودند کـه مـیبایست صندلی ها و لاستیک ها روی آن نصب شوند.
این ماشین ها دارای رنگ های متنوع تری بودند و علاوه بر 206 های اتوماتیک تیپ 4 کـه بعد ها درون ایران تولید شد دارای حسگر باران , محفظه مخفی زیر صندلی شاگرد , توری نگهدارنده داخل صندوق و تودوزی با رنگ های متنوع بودند.
لیکن مشکل این مدل را مـی توان سیستم تعلیق آن دانست چرا کـه در تیپ 4 وارداتی از همان فنربندی مورد استفاده درون ماشین های اروپایی استفاده شده و این بدان معنی هست که تاب مقاومت پستی و بلندی های خیـابان های غیر استاندارد ایران را نداشته و در نتیجه بسیـاری از ناحیـه رام و جلوبندی دچار مشکل شدند.توضیح بیشتر درون مورد تعلیق 206 ایران این کـه ماشین های ایران از فنربندی مخصوص جاده های ناهموار بهره مـیگیرند و در نتیجه ارتفاعشان 2 سانتیمتر از نمونـه های اروپایی بیشتر است.

تیپ 5
پس از تیپ 4 کـه در داخل نیز تولید آن آغاز شد و از نظر امکانات داخلی بسیـار بود ولی مزایـایی چون ترمز دیسکی درون هر چهار چرخ , ABS و ایربگ بهره مـیبرد مقرر گردید نمونـه دنده ای دستی آن هم تولید شود چرا کـه استقبال از 206 درون بازار تک محصولی ایران فراتر از انتظار پژو بود و بعلاوه آن ها با موفقیت مدل اتوماتیک متوجه شدند توان خرید ایران آنقدر هم کـه فرانسوی ها فکر مـی د پایین نیست!!!
206 تیپ 5 کـه به جرات مـی توان گفت بهترین ارزش پولی پرداختی درون بین تمام اتومبیل های داخلی را دارد درون اواخر سال 81 با قیمت معادل نمونـه آن درون سراسر دنیـا و با امکاناتی مانند تیپ 3 بعلاوه ارتفاع کمتر , ترمز دیسکی درون هر چهار چرخ , ABS چهار کاناله بـه بازار عرضه شد.
شتابی درون حدود 10 ثانیـه که تا 100 کیلومتر درون ساعت و حداکثر سرعت 200 کیلومتر درون ساعت درون ترکیب با ترمزهای دیسکی درون هر چهار چرخ از تیپ 5 یک موشک خیـابانی مـی سازد کـه هیچ یک از محصولات دیگر ایران خودرو , مزدای 323 با دو برابر قیمت , فولگل و پروتون ویرا را یـارای مقابله با آن نیست.
حتی سیتروئن زانتیـا کـه به حق درون بخش دیگری از بازار گل سرسبد هست (و اصولا قابل مقایسه با 206 نیست) درون مقابل این ماشین هم درون چابکی هم درون فن آوری بکار گرفته کم مـی آورد (زانتیـا درون سال 1994 عرضه شد)

تیپ 6
آخرین سری از 206 های ایران تیپ 6 هست که درون ابتدا با همان گیرباتوماتیک AL4 ولی با امکانات کامل چون تیپ 5 بـه تعداد نسبتا کمـی تولید شد و پس از آن گیربمذکور جای خود را بـه یک مدل تیپ ترونیک داد (که توسط پورشـه بـه دنیـا معرفی شد و توسط بی ام و و لوتوس یـه نمونـه های سیکوئنشال توسعه یـافت)
اینکه این گیربقابلیت تعویض دنده توسط راننده را درون یک خودروی اتوماتیک بـه ارمغان مـی آورد و انتخاب با شماست کـه دنده را خودتان عوض کنید یـا تعویض دنده را بـه ماشین بسپارید.
این مـهم تیپ 6 را به منظور ایران و بخصوص تهران ایده آل مـی کند کـه دائما درون ترافیک هستید ولی درون عین حال ماشین دنده ای را نیز دوست دارید.

"مجله عصر نوین اتومبیل"

پ.ن: شايد خيلي كلي باشـه

mohamad skystar

26-08-2012, 16:42

این تاپیک هم مـیتونـه کمک ه

mmf66

26-08-2012, 19:07

البته اون مشخصاتی کـه برای تیپ5 نوشتید مال سال 84 بـه قبله کـه ecu 7.4.4 روش بود ولی از اون سال که تا به حالا 206 و 207 و اس دی ها با ecu 7.4.5 عرضه مـیشن کـه افت شتاب زیـادی داشتن و شاید بتونن یـه سمند معمولی رو بگیرند

pouria_br

26-08-2012, 20:41

البته اون مشخصاتی کـه برای تیپ5 نوشتید مال سال 84 بـه قبله کـه ecu 7.4.4 روش بود ولی از اون سال که تا به حالا 206 و 207 و اس دی ها با ecu 7.4.5 عرضه مـیشن کـه افت شتاب زیـادی داشتن و شاید بتونن یـه سمند معمولی رو بگیرند
سلام بـه دوستان عزیز
درسته کـه شتابش کم شده ولی کم لطفی نکن :31:
من تنـها سمندی رو کـه نتونستم بگیرم سمند LX داییم بود کـه ماشینش واسه 6 سال پیشـه
موتورش حرف نداره 1800
ولی اکثر سمندهای جدید رو تیپ 5 قورت مـیده
تستش کردم :31:

karvas

26-08-2012, 20:58

من نمـیدونم تو این ایران خودرو چکار مـیکنن روز بـه روز بـه جای اینکه بهتر بشـه بدتر مـیشـه اه

pouria_br

26-08-2012, 21:03

من نمـیدونم تو این ایران خودرو چکار مـیکنن روز بـه روز بـه جای اینکه بهتر بشـه بدتر مـیشـه اه
امروز پمپ هیدرولیک بعد 23 هزارتا کاملا مرخص شد دیگه
امداد خودرو اومد گفت حتما تعویض بشـه
منم پاشدم رفتم یـه استوک فروشی یـه پمپ فرانسوی 170مـیگفت 150 گرفتم
حالا منتظرم این اشنامون بیـاد که تا پمپ رو تایید کنـه بریم برا نصب ....
دعا کنید چیز خوبی باشـه :31:

mmf66

27-08-2012, 09:38

سلام بـه دوستان عزیز
درسته کـه شتابش کم شده ولی کم لطفی نکن :31:
من تنـها سمندی رو کـه نتونستم بگیرم سمند LX داییم بود کـه ماشینش واسه 6 سال پیشـه
موتورش حرف نداره 1800
ولی اکثر سمندهای جدید رو تیپ 5 قورت مـیده
تستش کردم :31:

درسته دوست عزیز منم همـین رو گفتم کـه خیلی زور بزنـه سمند رو بگیره نـه بیشتر

آرش-19

27-08-2012, 16:26

این دیگه خیلی بی انصافیـه :دی
سمــــند معمـــولی!! افت شتاب خیلی زیـادی کـه فرمودین خیلی هم زیـاد نیست.
با توجه بـه تجربه شخصی از این بعد مورد بحث خودرو داخلی قابل مقایسه با تیپ 5 ندیدم که تا حالا!

این پروژکتور سمت راننده من دوباره کـه مـیسوزه و من هی عوض مـیکنم, مشکل اپیدمـیک دارن این 206 ها؟!!

mmf66

27-08-2012, 17:28

با توجه بـه تجربه شخصی از این بعد مورد بحث خودرو داخلی قابل مقایسه با تیپ 5 ندیدم که تا حالا!

این پروژکتور سمت راننده من دوباره کـه مـیسوزه و من هی عوض مـیکنم, مشکل اپیدمـیک دارن این 206 ها؟!!

405 tu5 و زانتیـا 2000 و پارس elx صفر که تا 100 رو حدودا بین 10 که تا 10.5 ثانیـه مـیزنند ال90 حدود 11 ثانیـه حالا 206 و اس دی ها چند مـیزنند بـه نظر شما

آرش-19

27-08-2012, 19:04

دوست عزیز من بیشتر از یک ساله تیپ 5 دارم. دروغ چرا؟!! که تا حالا 0 که تا 100 باش
نگرفتم چون اصلا تو فاز شتاب و سرعت نیستم. ولی چند باری بوده کـه کل اون ماشینـهایی
که نام بردی رو خیلی راحت خوابوندم بـه جز زانتیـا کـه تا حالا بـه پستم نخورده! حالا اگه شما
مـیگی 0 که تا 100 تیپ 5 از اونا کمتره کـه دیگه یـه چیز دیگس و من نظری ندارم!

karvas

27-08-2012, 21:27

امروز تو سایت ایران خودرو دیدم صفر که تا صد تیپ 2 رو زده بود 14.1ثانیـه صفر که تا صد روآ زده بود 12.7 ثانیـه این حقیقت داره؟
یعنی شتاب روآ بیشتره :18:

mohamad skystar

27-08-2012, 23:16

امروز تو سایت ایران خودرو دیدم صفر که تا صد تیپ 2 رو زده بود 14.1ثانیـه صفر که تا صد روآ زده بود 12.7 ثانیـه این حقیقت داره؟
یعنی شتاب روآ بیشتره :18:

دوست من رو کاغذ اطلاعات یـه جور و در عمل جور دیگست.
امکان داره کمتر یـا زیـادترم باشـه. فقط حتما تست کنید که تا کاملا متوجه بشید

mmf66

28-08-2012, 09:52

سایت ایرانخودرو پر از اشتباه هست و تو دنیـای واقعی همـه چی معلوم مـیشـه تیپ 5 اگه ecu 7.4.4 داشته باشـه همـه رو مـیتونـه بگیره ولی با ای سی یو 7.4.5 هیچ کدوم رو حریف نمـیشـه

mehdi-2009

28-08-2012, 11:32

اره منم تاحالا 3بارعوض کردم ولی دوباره سوخته.....

karvas

28-08-2012, 19:10

چطور؟ احتمالا شما از اینایی هستید کـه چراغ کوچیکارو با پرژکتور همـیشـه روشن مـیکنن اره؟

mohamad skystar

28-08-2012, 22:12

چطور؟ احتمالا شما از اینایی هستید کـه چراغ کوچیکارو با پرژکتور همـیشـه روشن مـیکنن اره؟

دوست من این مورد کاری بـه چگونگی روشن شدن چراغ ها نداره.
منم دائم چراغ های مـه ماشینم رو با چراغ کوچیک همزمان روشن مـیکنم و عیبی نداشته ماشینم سمند هست.

اره منم تاحالا 3بارعوض کردم ولی دوباره سوخته.....
یکی از دوستان کـه دائم مـه ماشینش لامپ مـیسوزوند رفت نمایندگی و مـه رو کامل عوض کرد و درست شد.

آرش-19

29-08-2012, 11:37

آره من معمولا وقتی هوا گرگ و مـیشـه چراغ کوچیکا و مـه شکنا روشن مـیکنم.
فکر نمـیکنم این مشکلش باشـه!
تا حالا دوبار لامپ عوض کردم, حالا درون اولین فرصت مـیبرم نمایندگی ببینم چی مـیگن!

karvas

29-08-2012, 14:48

منظورم این نبود کـه این دوتا رو نباید با هم روشن کرد منظورم این بود کلا چراغای مـه چون جاش کوچکیـه خیلی داغ مـیشـه و اگه زیـاد ازش استفاده بشـه زود مـیسوزه(البته این نظره شخصیـه منـه و هیچ دلیل فنی درست حسابی هم ندارم شخصا:31: فکر مـیکنم اینجور باشـه:20:

mehdi-2009

30-08-2012, 14:51

دوست من این مورد کاری بـه چگونگی روشن شدن چراغ ها نداره.
منم دائم چراغ های مـه ماشینم رو با چراغ کوچیک همزمان روشن مـیکنم و عیبی نداشته ماشینم سمند هست.

یکی از دوستان کـه دائم مـه ماشینش لامپ مـیسوزوند رفت نمایندگی و مـه رو کامل عوض کرد و درست شد.

اره فکر کنم حتما باکاسه کلا تعویضش کنـه
این 2-3بار لامپو عوض کرد

pouria_br

30-08-2012, 15:09

دقیقا واسه من هی زرت و زرت مـیسوزه
دیروز رفتم ایساکو گفت حتما کلش عوض شـه
گفت کل مـه هم دونـه ای 18 تومنـه :دی
شما دوستان قیمت توشـهراتون چطوریـه ؟کمتره یـا بیشتر؟ :دی

mohamad skystar

30-08-2012, 20:15

دقیقا واسه من هی زرت و زرت مـیسوزه
دیروز رفتم ایساکو گفت حتما کلش عوض شـه
گفت کل مـه هم دونـه ای 18 تومنـه :دی
شما دوستان قیمت توشـهراتون چطوریـه ؟کمتره یـا بیشتر؟ :دی

مـه 206 تو شـهر ما هر عدد قیمتش 20 هزار تومن

Sorosh MAX

02-09-2012, 22:47

دوستان بعضی وقتا کـه ماشینو روشن مـیکنم اون اولش روی اون نمایشگر ساعت ECO-MODE مـینویسه همراه با یک صدای بوق !
این قضیش چیـه ؟ :دی

sajjad1973

02-09-2012, 22:53

اقا من کـه 206 ندارم - تجربه کار باهاشم ندارم - فقط داشتم همـینطوری پست هارو مـیخوندم - برخوردم بـه سوال شما eco mode اینطور کـه بر مـیاد حتما حالتی باشـه کـه مثلا موتور ماشین درون اون حالت بهترین برایند رو داشته باشـه - از همـه نظر خصوصا از نظر مصرف بنزین

D r i v e r

03-09-2012, 01:05

اقا من کـه 206 ندارم - تجربه کار باهاشم ندارم - فقط داشتم همـینطوری پست هارو مـیخوندم - برخوردم بـه سوال شما eco mode اینطور کـه بر مـیاد حتما حالتی باشـه کـه مثلا موتور ماشین درون اون حالت بهترین برایند رو داشته باشـه - از همـه نظر خصوصا از نظر مصرف بنزین

سلام
خیر بـه موتور ماشین مربوط نمـیشـه برعاسمش و ...
این حالت زمانی پیش مـیاد کـه مثلا پخش ماشین یـه مدت درون حالت خاموش بودن درون حال پخش موزیک هست (فکر کنم سوییچ هم روش نباشـه!) بعد به منظور اینکه باطری ماشین نخوابه مـیره روی این حالت و دیگه آهنگ پخش نمـیکنـه

karvas

03-09-2012, 02:08

دوستان بعضی وقتا کـه ماشینو روشن مـیکنم اون اولش روی اون نمایشگر ساعت ECO-MODE مـینویسه همراه با یک صدای بوق !
این قضیش چیـه ؟ :دی اون اکو مد طبق توضیحات دوستان به منظور اینـه کـه باتری خالی نشـه (معمولا وقتی سوییچ رو ماشین نیس ظبط روشن کنی بعد چند دقیقه ظبت خاموش مـیشـه این اکو مود مـینویسه یـا دو سه روز ماشین روشن نشده باشـه)اون بوق مشکوکه ربطی نباید بـه اکو مود داشته باشـه ماشین ما وقتی این دکمـه قفل فعال بود راه کـه مـیفتادی درا قفل مـیشد بعضی وقتا یـه بوقی مـیزد دکمـه قفله رو ده ثانیـه نگه مـیداری یـه بوقی مـیزنـه این حالت غیر فعال مـیشـه دیگه با راه افتادن درا قفل نمـیشن بوقه رو هم دیگه نزد(شاید همـین باشـه شایدم بـه چیز دیگه ای ربط داشته باشـه)

total_overdose

03-09-2012, 02:11

بوق و زود نشون حالت اکو مود نشون دهنده خرابی باتری هست! بهتره باتری رو تعویض کنید!

FC.Barcelona

04-09-2012, 22:47

باتری امپر بالاتر بندازید که تا اکو مود را دیگه نبینید:31:

karvas

05-09-2012, 15:51

سلامـی که تا حالا خودش صفر که تا صد 206 تیپ 2 رو اندازه گرفته؟ بـه امار ایران خودرو اعتماد ندارم

K!ng of th3 K!ngs

05-09-2012, 18:17

دوستان بوق خالی نشانـه چیـه؟
گاهی وقتا (خیلی بـه ندرت) وقتی سوییچ رو باز مـیکنم یـه بوق مـیزنـه...

karvas

06-09-2012, 01:24

دوستان بوق خالی نشانـه چیـه؟
گاهی وقتا (خیلی بـه ندرت) وقتی سوییچ رو باز مـیکنم یـه بوق مـیزنـه...
اون سیستمـی کـه وقتی سرعت ماشین مـیره بالای 10 کیلومتر درها قفل مـیشـه فعاله؟اگه فعاله برا اونـه

HOJ-JAT

08-09-2012, 14:04

يكي از علت هاي صداي دينگ::
اگه ماشين خاموش كني و سويچش رو حالت acc باشـه بعد از ١٥-٢٠ دقيقه ميره رو حالت اكو اگر تو اين حالت سويچ رو ببندي سپس بعد از چند دقيقه بخواي بـه ماشين استارت بزني صداي دينگ ميده

Sent from my iPad using Tapatalk HD

karvas

08-09-2012, 14:09

داشتم تو نت مـیچرخیدم بـه یـه چیزی برخوردم قضیـه ecu های 7.4.4 و 7.4.5 و تفاوت شتاب 206 ها چیـه؟

MehranVB

09-09-2012, 11:05

داشتم تو نت مـیچرخیدم بـه یـه چیزی برخوردم قضیـه ecu های 7.4.4 و 7.4.5 و تفاوت شتاب 206 ها چیـه؟

7.4.4 شتاب خیلی بیشتری داره، مصرف سوختش خیلی پایینتره و مـیزان آلایندگی بالاتری داره. (Euro II)
7.4.5 شتاب اولیـه پایینی داره، مصرف سوخت بالاتری داره و مـیزان آلایندگی کمتر. (Euro IV)

7.4.4 روی 206های مدل 85 بـه قبل بوده و دیگه تولید نمـیشـه.

karvas

09-09-2012, 13:31

خیلی زوره هم شتابت کم بشـه هم مصرفت بره بالا (چجوری حالا الایندگی کم تر مـیشـه خدا مـیدونـه فکر کنم اینو ایران خودرو مـیگه کارشو توجیح کنـه)
ایران خودرو حتما شعارش این باشـه:ایران خودرو ،هر روز بدتر از دیروز

D r i v e r

10-09-2012, 00:00

7.4.4 شتاب خیلی بیشتری داره، مصرف سوختش خیلی پایینتره و مـیزان آلایندگی بالاتری داره. (Euro II)
7.4.5 شتاب اولیـه پایینی داره، مصرف سوخت بالاتری داره و مـیزان آلایندگی کمتر. (Euro IV)

7.4.4 روی 206های مدل 85 بـه قبل بوده و دیگه تولید نمـیشـه.

7.4.4 مدل 85 هم داریم
والا من شنیده بودم کـه 7.4.5 هم از مصرف کمتری برخوردارن
بعد این مصرف سوخت بـه اینصورت خیلی کـه شما مـیگین نیست ;)

HOJ-JAT

10-09-2012, 10:43

از کی پدال برقی مـیزارن رو 206؟

mmf66

10-09-2012, 11:01

7.4.4 مدل 85 هم داریم

7.4.4 که تا 84 من شنیده بودم حالا شاید سال 85 از هر دو مدل باشـه ولی درون پرفورمنس بهتر و مصرف سوخت بهتر 7.4.4 کـه شکی نیست البته اختلاف مصرفشون ناچیزه
ولی اختلاف شتاب خیلی زیـاده بـه طوری کـه با 7.4.4 مـیتونی با زانتیـا 2000 کل بندازی ولی با 7.4.5 با یـه سمند یـا 405 معمولی

MehranVB

10-09-2012, 12:31

7.4.4 مدل 85 هم داریم

7.4.4 مال اوایل 85 و 7.4.5 اواخر 85 هست.
SDها همـه 745 هستن.
تا الان روی سه که تا SD مدل 88 و 89 و 90 و دو که تا تیپ 5 مدل 88 و 90 بررسی کردم.
کاملاً مصرف سوخت خیلی زیـاده!!!
تا زمانی کـه 5 که تا 10 هزارتا کار کنـه توی شـهر 11 که تا 12 مـیسوزونـه. الان خودم یـه SD مدل 89 با 22 هزار کارکرد دارم، توی شـهر 9 مـیسوزنـه و توی جاده 7. درون حالی کـه موقع خرید توی شـهر 12 مـیسوزوند و توی جاده 9.5.
از یـه ماشین صفر دیـاگ بگیرید نشون مـیده کـه توی شـهر 10.5 مـیسوزونـه و بعد از 15 هزار کارکرد (با دیـاگ) توی شـهر 8.5 مـیسوزونـه.

این درون حالیـه کـه 206 تیپ 5 مدل 84 توی جاده 6.5 مـیسوزونـه و مدل 81 توی شـهر 7.5 مـیسوزونـه!

راستش من بـه هوای اینکه 206 صدی 6 مـیسوزونـه و شتابش 9.6 هست، اون رو خ، ولی موقع خرید خیلی تو ذوقم خورد! و با یـه پرس و جو فهمـیدم خیلیـا این حس من رو داشتن!

karvas

10-09-2012, 13:35

7.4.4 مال اوایل 85 و 7.4.5 اواخر 85 هست.
SDها همـه 745 هستن.
تا الان روی سه که تا SD مدل 88 و 89 و 90 و دو که تا تیپ 5 مدل 88 و 90 بررسی کردم.
کاملاً مصرف سوخت خیلی زیـاده!!!
تا زمانی کـه 5 که تا 10 هزارتا کار کنـه توی شـهر 11 که تا 12 مـیسوزونـه. الان خودم یـه SD مدل 89 با 22 هزار کارکرد دارم، توی شـهر 9 مـیسوزنـه و توی جاده 7. درون حالی کـه موقع خرید توی شـهر 12 مـیسوزوند و توی جاده 9.5.
از یـه ماشین صفر دیـاگ بگیرید نشون مـیده کـه توی شـهر 10.5 مـیسوزونـه و بعد از 15 هزار کارکرد (با دیـاگ) توی شـهر 8.5 مـیسوزونـه.

این درون حالیـه کـه 206 تیپ 5 مدل 84 توی جاده 6.5 مـیسوزونـه و مدل 81 توی شـهر 7.5 مـیسوزونـه!

راستش من بـه هوای اینکه 206 صدی 6 مـیسوزونـه و شتابش 9.6 هست، اون رو خ، ولی موقع خرید خیلی تو ذوقم خورد! و با یـه پرس و جو فهمـیدم خیلیـا این حس من رو داشتن!
خوده ما سال 82 با یک باک پر از تهران که تا مشـهد رفتیم (جاده قدیم)206 تیپ 2 مدل81
عید امسال با دوتا باک ماشین:206 مدل تیپ2 مدل 90
(تازه انگار قدیمـیا 40 لیتر مـیگرفت این جدیدا 50 لیتر)
تو این فکرم برم یـه 206 مدل پایین تو این اوراقیـا پیدا کنم ای سی یو 7.4.4 گیر بیـارم ببندم روش نظرتون چیـه؟

karvas

10-09-2012, 13:38

7.4.4 که تا 84 من شنیده بودم حالا شاید سال 85 از هر دو مدل باشـه ولی درون پرفورمنس بهتر و مصرف سوخت بهتر 7.4.4 کـه شکی نیست البته اختلاف مصرفشون ناچیزه
ولی اختلاف شتاب خیلی زیـاده بـه طوری کـه با 7.4.4 مـیتونی با زانتیـا 2000 کل بندازی ولی با 7.4.5 با یـه سمند یـا 405 معمولی
قبله 206 405 با موتور 1800 داشتیم انصافا شتاب 405 خیلی بیشتر بود

MehranVB

10-09-2012, 14:59

خوده ما سال 82 با یک باک پر از تهران که تا مشـهد رفتیم (جاده قدیم)206 تیپ 2 رنگ یشمـی(یـادش بخیر چقد مـیخواستمش)
عید امسال با دوتا باک ماشین:206 مدل تیپ2 مدل 90
(تازه انگار قدیمـیا 40 لیتر مـیگرفت این جدیدا 50 لیتر)
تو این فکرم برم یـه 206 اوراقی بگردم پیدا کنم ای سی یو 7.4.4 گیر بیـارم ببندم روش نظرتون چیـه؟

نـه آقا این چه کاریـه!
خیلیـا تلاش ECU رو بـه 7.4.4 تبدیل کنن، شدنیـه، ولی ارزش نداره.

karvas

10-09-2012, 15:18

من تو کاپوت چندتا 206 نگاه کردم
هاچ بک تیپ 2 مدل 82 و83 وصندوقدار مدل 89 وی 8 روی ecu هاش زده بود زیمنس المان زیمنس ها7.4.4 هستن؟
و ماشین خودم هاچ بک مدل 90 زده والئو والئو ها 7.4.5 هستن اره؟

MehranVB

10-09-2012, 16:16

هاچ بک تیپ 2 مدل 82 و83 وصندوقدار مدل 89 وی 8 روی ecu هاش زده بود زیمنس المان زیمنس ها7.4.4 هستن؟

کلاً ECUهای 206 رو Bosch مـیزنـه. شاید زیمنس هم باشـه، من دقت نکردم!

karvas

10-09-2012, 18:12

کلاً ECUهای 206 رو Bosch مـیزنـه. شاید زیمنس هم باشـه، من دقت نکردم!
فکر کنم همـین کـه شما مـیگی درست باشـه چون خیلی وقت پیش دیدم فکر کنم جعبه فیوز کـه سمت راست موتور هست زیمنس بود
این والوو ها کجایین ؟چین؟

mmf66

10-09-2012, 18:36

منم یـه 206 وی1 89 رو نگاه کردم زده بود 7.4.5 ساخت مجارستان
405 tu5 91 خودم رو نگاه کردم زده بود 7.4.4 ساخت فرانسه
یعنی 405 با این موتور از 206 های الان کم مصرف تره

karvas

11-09-2012, 14:13

منم یـه 206 وی1 89 رو نگاه کردم زده بود 7.4.5 ساخت مجارستان
405 tu5 91 خودم رو نگاه کردم زده بود 7.4.4 ساخت فرانسه
یعنی 405 با این موتور از 206 های الان کم مصرف تره
ماشین خودت کـه مـیگی 7.4.4 مارکش چیـه؟بوش؟زیمنس؟والئوو؟ یـا چیز دیگه؟

hossein.az

11-09-2012, 14:41

مال یکی از دوستان ما زیمنس بود .7.4.4

mmf66

11-09-2012, 18:24

بوش اینم عکسش

aref10

11-09-2012, 20:38

سلام دوستان لطفا راهنمایی کنند:
1.ببخشید من روغن ترمز خ فومن شیمـی جلد آبی روش زده" DOT4+" و به فارسی"سوپردات4" درست خ؟ یـا فقط حتما نوشته باشـه"DOT4"؟(پشتش نوشته مخصوص خودروهای سنگین مانند کامـیون و اتوبوس)

2.امروز همـه ی ملت رو گشتم ولی هیچ مغازه ای به منظور تیپ2 لنت عقب فابریک با بسته بندی پژوسیتروین نداشت،جریـان چیـه؟اصلا لنت فابریک با بسته بندی پژوسیتروین تیپ2 وجود نداره به منظور عقب؟ یـا ... ؟ تویـه بازار والو بود بندیبود و ... چکار کنم بنظرتون؟چی بخرم به منظور لنت عقب؟

ولی به منظور لنت جلو فابریک پژوسیتروین خ 52تومن.

aref10

11-09-2012, 21:42

ببخشید یـه سوال دیگه هم دارم:
نمایندگی بوش (برای لنت)تویـه ملت یـا امـیرکبیری دقیقا مـیدونـه کجاست؟یـا شماره تلفنی چیزی دارین ازش بهم بدین؟

D r i v e r

11-09-2012, 22:45

دوستان این بحث تفاوت 7.4.4 و 7.4.5 به منظور تیپ 5 و 6 و کلا موتور های TU5 هست!
نـه TU3
;)

قبل از اینکه تیپ 3 بگیرم
به شدت دنبال 7.4.4 بودم ولی خوب متاسفانـه تمـیزش گیر نیومد!
برایی کـه اهل کل کل باشـه واقعا تفاوت شتاب کاملا محسوس هست

snkinect

12-09-2012, 18:25

سلام دوستان من یک مشکل درون خودرو 206دارم.اینکه بعد مدتی این چراغ های جلو کدر مـی شوند.نمـی دونم چرا ولی اکثر 206 ها اینجوری مـیشند.مـیشـه کمک کنیدومـی خوام بدونم فقط طلق چراغ رو عوض کنم یـا کل چراغ رو؟در ضمن قیمت چقدر درون مـیاد.

aref10

12-09-2012, 19:06

کسی نیست راهنمایی کنـه به منظور لنت عقب تیپ2 چه مارکایی خوبن کـه اگر پیدا کردم هرکدومو خوبن ک بخرم؟

MehranVB

12-09-2012, 19:32

کسی نیست راهنمایی کنـه به منظور لنت عقب تیپ2 چه مارکایی خوبن کـه اگر پیدا کردم هرکدومو خوبن ک بخرم؟

تیپ 2 ترمزهای عقبش کاسه ای هست و خیلی دیر بـه دیر عوض مـیشـه. ماشین شما چقدر کارکرده؟
هر وقت کـه لننای جلو رو عوض مـیکنید حتما لنتای عقب رو هم سرویس کنید.
بهترین مارک هم به منظور لنتای 206 همون Bosch هست کـه خودتون گفتید. Jurid هم مارک خوبیـه کـه قلابیش توی بازار زیـاده و باید موقع خرید دقت کنید. Valeo بـه نظر من اصلش گیر نمـیاد.

aref10

12-09-2012, 19:39

72هزار کار

MehranVB

12-09-2012, 21:28

72هزار کار

حالا حالاها جا داره!

mohamad skystar

12-09-2012, 21:58

سلام دوستان من یک مشکل درون خودرو 206دارم.اینکه بعد مدتی این چراغ های جلو کدر مـی شوند.نمـی دونم چرا ولی اکثر 206 ها اینجوری مـیشند.مـیشـه کمک کنیدومـی خوام بدونم فقط طلق چراغ رو عوض کنم یـا کل چراغ رو؟در ضمن قیمت چقدر درون مـیاد.

به دلیل مواد بی کیفیتی هست کـه به کار بردن تو طلق چراغ ها.
باید بگم کـه این طلق ها قابل تعویض نیستن و کل چراغ رو حتما عوض کنید.

hossein.az

12-09-2012, 22:17

استفاده از روغن ترمز به منظور تمـیز چراغ ها هر چند وقت یکبار کمک مـیکنـه کـه تار نشن
البته اگر تار شده مـیتونـه کمک کنـه ولی خیلی نـه
مواظب باشید کـه از روغن ترمز بـه رنگ ماشین کشیده نشـه.

پایدار باشید.

ŞHÍЯÍŃ

13-09-2012, 00:21

سلام یـه روشی هست فقط کمـی زمانبر و سخت هست ولی جواب مـیده.

وضعیت چراغ قبل از خش گیری:

دور چراغ روی بدنـه ماشین را با چسب کاغذی مـی گیریم.کار را با سنباده 200 شروع مـی کنیم که تا مثل تصویر زیر بشـه:

در ادامـه سنباده 400 و پس از اون سنباده 800تا مثل تصویر زیر بشـه:

و سنباده 3000:

در پایـان دو دست پولیش نرم با پنبه بـه اندازه کف دست(تقریبا نصف کیسه پنبه کـه از دارو خانـه مـی خرید):

کلیـه مراحل سایش همراه با آب انجام شد.در هر مرحله سایش را تاحدی ادامـه مـی دید کـه غیر از خش های ناشی از همون ورق سنباده خش قویتری بـه چشم نیـاد.تقریبا یک که تا ییم ساعت زمان برد.اگر چراغ باز بشـه نتیجه کار بسیـار بهتر خواهد شد مخصوصا گوشـه بالایی چراغ.ولی من دیگه حوصلم نشد چراغ را باز کنم.
منبع تیونینگ تاک(آقای جنوبی..)

و اینم نکات اضافی.
مراقب باشید اشتباهن سراغ سنباده های چوب یـا آهن نرید! مـیتونید بگید پوساب (پوست ساب) مـیخواید که تا بهتر راهنمایی بشید! از رنگ فروشی ها مـیتونید تهیـه کنید! اگه بازم نفهمـیدن چی مـیگید بگید مـیخواید با آب یـا نفت طلق رو بسابید! قطعن با اون دو که تا نمـیشـه و فقط همـین نوع سنباده قابلیت خیس شدن داره!
مورد بعدی اینکه سنباده ریز تر رو بیشتر بکشید ینی اولی رو مثلا 5 دقیقه بکشید مـیبینید کلا یـه دست شد، ولی سنباده 2500-3000 رو نیم ساعت هم بکشید کمـه! اگه وضع چراغ خیلی خرابه اون زبرتر رو بیشتر بکشید!
پولیش نرم رو هم کـه از همون رنگ فروشی گرفتید با بیل روی کار نزنید، انگشت مبارک رو بزنیدبه اندازه نصف بند انگشت بردارید، بعد دستتون رو آروم بکشید روی سطح کار و یـه خط منظم بکشید و دوباره تکرار کنید که تا خط خطی بشـه مثلن 7-8 که تا خط کل چراغ رو مـیپوشونـه، بعد با پنبه حسابی بمالید 5-10 دقیقه خوبه و بعد با یـه تیکه پنبه تمـیز دیگه یـا پشت همون روش بکشید و پالیش رو پاک کنید!
در کل مراحل سعی کنید از سیستم دایره ای استفاده کنید و همش از یک جهت نکشید!
درنـهایت توی مقایسه باز هم مثه اولش نشد ولی خیلی خیلی بهتر شد! انقدر کـه اگه ماشین رو تنـها ببینی متوجه نمـیشی اصن! فقط توی مقایسه مـیتونی چراغ نو رو تشخیص بدی!
موفق باشید!

HOJ-JAT

13-09-2012, 10:50

من ميخوام خطر عقب اسپورت بگيرم ميخواستم بدونم گارانتي رو از بين ميبره؟؟

karvas

13-09-2012, 12:09

لنت پارس بگیر بش بنداز خوب و ارزون تقلبی هم نداره

mohamad skystar

13-09-2012, 13:03

من ميخوام خطر عقب اسپورت بگيرم ميخواستم بدونم گارانتي رو از بين ميبره؟؟

اگر بـه سیم کشی ماشین آسیب نزنـه نـه مشکلی نداره

snkinect

13-09-2012, 13:04

خیلی ممنون از همـه ی دوستان بابت راهنمایی.

snkinect

13-09-2012, 13:06

به دلیل مواد بی کیفیتی هست کـه به کار بردن تو طلق چراغ ها.
باید بگم کـه این طلق ها قابل تعویض نیستن و کل چراغ رو حتما عوض کنید.

خیلی ممنون ولی هزینـه ی چراغ چقدر مـیشـه؟؟

mohamad skystar

13-09-2012, 13:09

خیلی ممنون ولی هزینـه ی چراغ چقدر مـیشـه؟؟

چراغ جلو 206 هر عدد قیمت 55 هزار تومن

HOJ-JAT

13-09-2012, 17:27

گر بـه سیم کشی ماشین آسیب نزنـه نـه مشکلی نداره
مگه خطر های اسپورت معمولی (طرح مزدا 3) را بخوای نصب کنی با فابریکی فرق مـیکنـه؟
واسه تیپ 2 روغن چی بریزم؟

mohamad skystar

13-09-2012, 17:32

مگه خطر های اسپورت معمولی (طرح مزدا 3) را بخوای نصب کنی با فابریکی فرق مـیکنـه؟
واسه تیپ 2 روغن چی بریزم؟

سوکت هایی کـه مـیزارن رو چراغ های اسپرت گاهی قطعی داره یـا درست جا نمـیوفته و متاسفانـه بر مـیدارن سیم هارو مـیچینن.
شما حواست باشـه.

در مورد روغن هم به منظور تیپ 2 بهران سوپر پیشتاز و ایرانول رویـال رو تعریفش رو شنیدم.
تو خارجی های هم لیکومولی مناسب بوده ( البته لیکومولی ایران پر مـیشـه و تحت لیسانس )

FC.Barcelona

14-09-2012, 17:25

توتال 7000 و 5000 هم مناسبه هستند به منظور تیپ 2
گارانتی هم کاری بـه این چیزها ندارند و خودتم درگیر گارانتی نکن ماشینو هرجوری دوست داری اسپرت کن درون مورد چراغ هم چراغ اسپورت سوکت فابریک بـه وفور تو بازار هست کـه نیـازی بـه دست زدن بـه سیمکشی نباشـه

mohamad skystar

14-09-2012, 18:29

توتال 7000 و 5000 هم مناسبه هستند به منظور تیپ 2
گارانتی هم کاری بـه این چیزها ندارند و خودتم درگیر گارانتی نکن ماشینو هرجوری دوست داری اسپرت کن درون مورد چراغ هم چراغ اسپورت سوکت فابریک بـه وفور تو بازار هست کـه نیـازی بـه دست زدن بـه سیمکشی نباشـه

نـه دوست من همچین هرکاری هم نیست.
من خودم شخصا دیدم برخی مواردی بوده کـه به راحتی ماشین رو از گارانتی خارج

FC.Barcelona

14-09-2012, 18:43

نـه دوست من همچین هرکاری هم نیست.
من خودم شخصا دیدم برخی مواردی بوده کـه به راحتی ماشین رو از گارانتی خارج

منظورم این بود کـه به خاطر گارانتی ارزش نداره از ماشینی کـه پولش را داده اون طوری کـه دوست داره استفاده نکنـه
گارانتی هم کامل وقتی باطل مـیشـه کـه کیلومتر بسته شده باشـه هرچند فکر نمـیکنم حتی به منظور این مورد هم ماشینی گارانتیش باطل شده باشـه چون راحت مـیتونـه بگه سوکت خودش درون اومده از جاش :دی یـا سنسور خراب بوده فالت انداخته
مثلا اگه رینگ سایز بزرگتر بندازید نـهایت کاری کـه نمایندگی مـیتونـه ه اینـه کـه قسمتهای مربوط بـه اسیب رینگ را تعمـیر نکنـه مثل جلو بندی یـا... کـه اینم همـه نمایندگی ها اینطوری نیستند و بعضی نمایندگیـها اصلا کاری بـه این چیزها ندارند و از خداشون هم هست قطعی خراب بشـه عوض کنند با گارانتی تازه قسمتهای تزیینی مثل چراغ و اینا هم اصلا چک نمـیکنند مگه بیکارند چراغ را باز کنند ببینند سیمـی زخمـی شده یـانـه :31:

پی نوشت:این ها تجربه های عملی هست زیـاد بـه نوشته های درون دفترچه و... اکتفا نکنید چیزی کـه در واقعیت هست اینطوریـه

HOJ-JAT

14-09-2012, 21:12

الان مثلا من خطر اسپورت انداختم بعد ماشينو خواستم ببرم نمايندگي نگاه ميكنن ببين سوكتش چطوريه؟
تا اين حد گير ميدن؟

hossein.az

14-09-2012, 22:31

الان مثلا من خطر اسپورت انداختم بعد ماشينو خواستم ببرم نمايندگي نگاه ميكنن ببين سوكتش چطوريه؟
تا اين حد گير ميدن؟

نـه عزیز که تا این حد دیگه بیکار نیستند.

پایدار باشید.

ŞHÍЯÍŃ

14-09-2012, 22:50

سلام یـه مشکل اساسی دارم بوی شدید بنزین وقتی راه مـیفتم داخل اتاق مـیپیچه درون حدی کـه بعد نیسم ساعت یک ساعت رانندگی دماغم مـیسوزه:31:

مشکل چیـه؟:31:

FC.Barcelona

15-09-2012, 00:00

سلام یـه مشکل اساسی دارم بوی شدید بنزین وقتی راه مـیفتم داخل اتاق مـیپیچه درون حدی کـه بعد نیسم ساعت یک ساعت رانندگی دماغم مـیسوزه:31:

مشکل چیـه؟:31:

احتمالا یکی از شیلنگها نشتی داره هرچه سریعتر بـه تعمـیرگاه مراجعه کنید چون مـیتونـه خطرناک باشـه!

ŞHÍЯÍŃ

15-09-2012, 18:56

احتمالا یکی از شیلنگها نشتی داره هرچه سریعتر بـه تعمـیرگاه مراجعه کنید چون مـیتونـه خطرناک باشـه!

نشتی داشته باشـه کـه بنزین کم مـیکنـه!:31:خیلی وقت هم هست بو مـیده!من خودم شکم روی پمپ بنزین زیر صندلی عقب هست یـه عازش مـیزارم ببینید.

FC.Barcelona

15-09-2012, 21:45

نشتی داشته باشـه کـه بنزین کم مـیکنـه!:31:خیلی وقت هم هست بو مـیده!من خودم شکم روی پمپ بنزین زیر صندلی عقب هست یـه عازش مـیزارم ببینید.
شاید شیلنگ از پمپ بنزین بـه بعد (وشاید شیلنگ کنسیتر) نشتی داره به منظور همـین که تا ماشین خاموشـه بوی بنزین احساس نمـیشـه و با روشن شدن پمپ بنزین و باز شدن مسیر کنسیتر بوی بنزین مـیاد البته از موارد خیلی زیـادی مـیتونـه باشـه ولی اولین قدم چک همـین شیلنگ ها و اتصالات هست بعد پمپ بنزین و..

Mehrdad092000

16-09-2012, 13:46

سلام به منظور 206 sdv8
ؤوغن مناسب چیـه؟
توتال 7000 مـیریزیم
یـه سری هم گلف ریختیم

mohamad skystar

16-09-2012, 14:28

سلام به منظور 206 sdv8
ؤوغن مناسب چیـه؟
توتال 7000 مـیریزیم
یـه سری هم گلف ریختیم

توتال 7000 کـه مـیریختین اگر اصلی بوده مشکلی نداره همون رو بریزین.
روغن هایی مثل ایرانول رویـال و بهران سوپر پیشتاز هم مناسبن.

hossein.az

17-09-2012, 00:43

چگونـه مصرف پژو 206 را کم و قدرتش را زیـاد کنیم؟

([ به منظور مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یـا ثبت نام کنید ])

دنیـای‌خودرو- عمادالدین جعفری: کاهش مصرف سوخت و افزایش توان درون خودرو، از عواملی هستند کـه ذهن بسیـاری از افراد را بـه خود مشغول ساخته‌اند. اینکه چطور مـی‌توان بدون اینکه موتور یک خودرو‌ را باز کرد و ادوات آن را تغییر داد قدرت موتور را بالا برد یـا اینکه چگونـه مـی‌توان خودرویی کم مصرف داشت و یـا مصرف سوخت خودرو را کاهش داد از جمله مسائلی هستند کـه اکثر دارندگان خودروها بـه دانستن پاسخ آنـها علاقه‌ نشان مـی‌دهند. درون این شماره بـه سراغ سید امـیر تیموریـان رفتیم شخصی کـه چیپ تیون خودروهای مسابقه‌ای را بـه خصوص درون کلاس استاندارد بر عهده دارد و در مورد این مسائل حرف‌های زیـادی به منظور گفتن دارد.

* از چه سالی شروع بـه کار تعمـیر خودرو کردید؟
از سال 1379 کار تعمـیراتی را شروع کردم درون آن زمان مدرک تحصیلی‌ام دیپلم بود ولی درون حال حاضر دانشجوی مـهندسی مکانیک هستم. علاقه زیـادی بـه خودرو و تعمـیرات آن داشتم.
* بـه طور تخصصی چه کاری انجام مـی‌دهید؟
تخصص درون تنظیم موتور و الکترونیک خودرو دارم و حدود هشت سال هست که کار تیونینگ موتور ماشین‌های مسابقه را انجام مـی‌دهم.
* دوره خاصی درون این زمـینـه دیده‌اید؟
دوره‌های تعمـیراتی را بـه صورت مداوم و پیوسته دیده‌ام و با خودروهای تویوتا، Mg، بنز، پژو، رنوهای جدید و سیتروئن بـه خوبی آشنا هستم.
* چه کار الکترونیکی روی خودرو انجام مـی‌دهید؟
کار الکترونیکی بـه صورت عیب‌یـابی بـه وسیله دستگاه دیـاگ، بهینـه نرم‌افزارهای خودرو و البته افزایش توان خودرو بـه وسیله تغییر درون برنامـه‌ریزی کامپیوتر خودرو.
* بهینـه نرم‌افزارهای نصب شده روی خودرو، چه کمکی بـه آن مـی‌کند؟
اکثر خودروهایی کـه وارد کشور مـی‌شوند به منظور آب و هوای تهران با ارتفاع 1400 متر ساخته نشده‌اند از این‌رو ما کامپیوتر خودرو را با عملیـات Remap با این شرایط سازگار مـی‌کنیم چرا کـه سوخت کشور ما نیز ممکن هست با خودرو سازگاری نداشته باشد و خودرو از خود عملکرد مناسبی را نشان ندهد. درون مرحله‌ای بالاتر مـی‌توان با چیپ تیونینگ توان خودرو را افزایش داد بـه نحوی کـه برنامـه‌ریزی خودرو را از حالت استاندارد و اقتصادی درآورده و روی حالت Performance قرار داد حالتی کـه راندمان قدرتی از خودرو بگیریم بـه نحوی کـه مقدار آلودگی را با مصرف سوخت بالاتر حاصل ‌کنیم آن هم بـه نفع قدرت بالاتر موتور.
* بیشترین سوالی کـه در مورد مصرف سوخت مطرح مـی‌شود بـه خودروی پژو 206 باز‌مـی‌گردد، آیـا مـی‌توان مصرف سوخت این خودرو را کاهش داد؟
برخی از اوقات کامپیوتر خودرو را فلش مـی‌کنیم چرا کـه کامپیوتر‌های خودروهای جدید ممکن هست با خودرو همخوانی نداشته باشد اما درون برخی از اوقات نیز با بـه روزرسانی برنامـه‌ریزی مشکل حل مـی‌شود. اما مـهمترین مشکلی کـه وجود دارد سرسیلندر و ماهیچه‌گیری موتور خودروهای جدید هست یعنی شکل هندسی کانال‌های ورودی و خروجی درون موتورهای جدید با موتورهای قدیمـی متفاوت هست که با تعویض سرسیلندر یک موتور Tu5 از نمونـه ایرانی بـه نمونـه فرانسوی مـی‌توان کم شدن مصرف سوخت و البته تنفس بهتر خودرو را بـه وضوح حس کرد کـه این کار پیشنـهاد مـی‌شود.
* هزینـه این کار چقدر است؟
اگر برنامـه‌ریزی کاملاً تغییر کند و فلش شود بسته بـه نوع خودرو و هزینـه‌ای زیر 100 هزار تومان دارد اما بـه روزرسانی و دانلود برنامـه، بسته بـه رایگان بودن و یـا فروشی بودن برنامـه تغییر مـی‌کند. بـه عنوان مثال برنامـه‌های شرکت پژو رایگان بوده و ما تنـها دستمزد خودمان را دریـافت مـی‌کنیم.
* هزینـه چیپ تیونینگ خودرویی همانند پژو 206چقدر است؟
مبلغی درون حدود 300-250 هزار تومان دریـافت مـی‌کنیم.
* چند اسب‌بخار افزایش توان خواهد داشت؟
حدود هشت اسب‌بخار.
* نصب هوای اسپرت چه تاثیری روی خودرو خواهد داشت؟
اگر هوای اسپرت از برند خوبی باشد، درست هم نصب شده و در جای مناسبی نیز قرار گیرد راندمان حجمـی موتور بهتر مـی‌شود یعنی تنفس موتور بهتر شده و مصرف سوخت نیز کاهش مـی‌یـابد اما اگر از هوا‌های کله قارچی استفاده شود درون زیر درب موتور قرار گیرد نـه تنـها تنفس بهتری نخواهد داشت بلکه مصرف سوخت نیز بالا مـی‌رود چرا کـه ، هوای گرم موتور را تنفس مـی‌کند و در دمای 60 درجه اثری از هوای خنک نیست این درون حالی هست که با قرارگیری مناسب درون معرض هوای خنک هم راندمان بالاتر رفته و هم مصرف سوخت کاهش مـی‌یـابد.
* نصب این چقدر افزایش توان خودرو را بـه همراه خواهد داشت؟
افزایش توان آن جزئی است. درون یک موتور100 اسب‌بخاری حدود 3 اسب‌بخار قدرت بـه همراه خواهد داشت. نصب این بیشتر زمان پاسخگویی موتور بـه پدال گاز را کاهش مـی‌دهد.
* شمع درون مصرف سوخت چقدر تاثیر دارد؟
در شرایط نرمال تاثیری درون مصرف سوخت ندارد اما اگر هوا سرد باشد شمعی کـه ولتاژ کمتری دارد جرقه‌زنی بهتری ارائه مـی‌دهد و برای استارت اولیـه خودرو موثرتر است. همـین‌طور اگر موتوری داغ باشد و شمع هم داغ باشد مقدار ولتاژی کـه برای جرقه‌زنی نیـاز دارد بالاتر است. اگر جنس الکترود شمع بـه گونـه‌ای باشد کـه آلیـاژ کمتری را به منظور جرقه‌زنی نیـاز داشته باشد انرژی لازم را صرف طول جرقه‌زنی مـی‌کند کـه این موضوع مساوی با مدت زمان بیشتر جرقه‌زنی و در نتیجه احتراق کامل‌تر و مصرف سوخت کمتر است.
* شمع‌های چند مگنته درون جرقه‌زنی بهتر تاثیر دارند یـا خیر؟
تکنولوژی شمع از روز اول تشکیل شده بود از یک الکترود وسط و یک الکترود بدنـه کـه 10 سال بعد تعداد الکترود بدنـه بـه دو عدد افزایش یـافت و به سه الکترود نیز رسید. درون سال 1992 ب‌ام‌و درون خودروهایش از شمع‌های چهار الکترود استفاده کرد کـه ساخت شرکت بوش بودند. اما درون سال‌های بعد جنس الکترود وسط تلفیقی از کروم و نیکل بود و بعد تبدیلی بـه پلاتینیوم شد. بعدها تیتانیوم و در حال حاضر نیز جنس الکترود وسط تلفیقی از این فلزات هست و هر چه بیشتر جلو مـی‌رویم شمع‌ها بـه سمتی مـی‌روند کـه با مصرف برق کمتر جرقه بزرگتر و با مدت زمان بیشتر داشته باشیم و در حال حاضر آخرین تکنولوژی مربوط بـه شمع‌های پلاتینیوم و اریدیوم هست که کارخانـه‌های مختلفی بـه تولید آن مشغولند کـه با کمترین مصرف ولتاژ بیشترین جرقه را مـی‌دهند و شکلی سوزنی دارند.
* درون فصل تابستان بـه دلیل گرمای زیـاد خودروها، از کولر استفاده مـی‌کنند اما برخی از دارندگان خودروهای پژو 206 از قطع ناگهانی کولر خود گله دارند و نمایندگی‌ها نیز علت مشکل را درون نرم‌افزار کامپیوتر خودرو اعلام مـی‌کنند. درون این مورد چه توضیحی دارید؟
صرفاً بـه دلیل استفاده از قطعات کم ‌کیفیت روی خودروهای جدید، این مشکل بـه وجود مـی‌آید. کوپلینگ کلاچ کولر غیر‌استاندارد خودرو هست و آمپراژ مصرفی را بالا مـی‌برد یعنی اینکه کلاچ کولر برق زیـادی را طلب مـی‌کند و کامپیوتر خودرو کـه عملکردی هوشمند دارد بـه دلیل جلوگیری از آتش‌سوزی درون سیم‌کشی خودرو کولر خودرو را قطع مـی‌کند کـه برای استفاده و راه‌اندازی مجدد کولر مـی‌بایست کامپیوتر داخلی خودرو را ریست کرد کـه این توسط دستگاه Pps انجام مـی‌گیرد.
* آیـا با این کار مشکل بـه کلی بر‌طرف مـی‌شود؟
خیر. حتماً حتما کلاچ کولر تعویض گردد که تا خودرو مجدد دچار چنین مشکلی نشود.
* آیـا استفاده از کولر درون ترافیک بـه خودرو فشار وارد مـی‌کند؟
خیر. موتور خودرو یک عمر مفید دارد و طوری طراحی شده کـه بتواند این فشار را تحمل کند اگر آمپر آب بالا نرود هیچ مشکلی بـه وجود نمـی‌آید.
* روشن کولر درون چه حالتی کمترین فشار را بـه موتور وارد مـی‌سازد‌؟
هر چقدر دور موتور پایین‌تر باشد و یـا اگر خودرو خلاص باشد کمترین فشار بـه موتور وارد مـی‌آید و ضربه بـه کمپرسور کولر و سیستم کولر کمتر خواهد بود و یـا درون حال حرکت نیز مـی‌توان با قرار پا بر روی کلاچ درون پایین‌ترین دور این کار را انجام داد.
* بـه عنوان آخرین سئوال؛ استفاده از کولر چه مقدار مصرف سوخت را بالا مـی‌برد؟
نسبت مستقیمـی با مقدار باری دارد کـه موتور کمپرسور کولر بـه موتور خودرو مـی‌آورد. بـه طور کلی هر چقدر توان موتور بالاتر باشد مصرف سوخت پایین‌تر است. بـه عنوان مثال؛ استفاده از کولر درون مگان 2000 سی‌سی مصرف سوخت کمتری را نسبت بـه مگان 1600 سی‌سی طلب مـی‌کند. البته درون این مـیان گردش هوای خودرو نیز اگر درون حالت گردش درون کابین باشد اتاق زودتر و راحت‌تر خنک مـی‌شود.

25/06/91هفته نامـه دنیـای خودرو

Mehrdad092000

17-09-2012, 11:46

توتال 7000 کـه مـیریختین اگر اصلی بوده مشکلی نداره همون رو بریزین.
روغن هایی مثل ایرانول رویـال و بهران سوپر پیشتاز هم مناسبن.
اصلی بودنشو نمـیدونم
سری دوم روغن ریختن روغن مـیداد ماشین از قسمت بردیم عوض کردیم یـارو گلف ریخته بود 45 هم نامرد روغنو حساب کرده بود (گلف المان نمـیدونم چیـه دیگه) ولی بازم روغن داد این سری بردیم جایـه دیگه اشنا بود گفت ش مشکل داشته یـه گذاشت نفهمـیدم یـه امـی گفت سرا مانند روغنم توتال ریخت کلا30 حساب کرده بوده با کا کاراش
توتال هم جعبه فلزی داشت گفت اینا 5تومن رونترن اما فرقی نداره هر کدوم مـیخوای بریزم

mehrdadb3

17-09-2012, 12:09

دوستان من ماشینم (مدل 90 ) 10500 که تا کار کرده حدودا 14 ماه هم از موقع تحویل مـیگذره ماشینو به منظور سرویس دوره ای حتماباید ببرم یـا اینکه رو 20000 که تا باید اینکار کنم که تا گارانتی بمونـه
چند روز پیشم دوستم مـیگفت انگار ماشین خام مـیسوزنـه این واسه چی مـیتونـه باشـه ؟ (البته از بویـه خروجی اگزوز فهمـیده بود)

snkinect

17-09-2012, 21:32

اصلی بودنشو نمـیدونم
سری دوم روغن ریختن روغن مـیداد ماشین از قسمت بردیم عوض کردیم یـارو گلف ریخته بود 45 هم نامرد روغنو حساب کرده بود (گلف المان نمـیدونم چیـه دیگه) ولی بازم روغن داد این سری بردیم جایـه دیگه اشنا بود گفت ش مشکل داشته یـه گذاشت نفهمـیدم یـه امـی گفت سرا مانند روغنم توتال ریخت کلا30 حساب کرده بوده با کا کاراش
توتال هم جعبه فلزی داشت گفت اینا 5تومن رونترن اما فرقی نداره هر کدوم مـیخوای بریزم

دوست عزیز جدیدا شرکت ایرانول یـه روغن داده بیرون مخصوص 206.من حدود 2 هفته پیش رفتم عوض کردم شد 28 تومن کـه البته با تعویض شد 35 تومن.ولی بـه نظر من توتال رو از جای مطمئن بگیر چون جدیدا یـه سری آدما بر مـی دارند مثلا روغن بهران رو توی جعبه ی توتال مـی ذارند و مـیگند کـه اصله بـه خاطر همـین حتما تو خرید روغن موتور دقت کرد.در ضمن کاسترول هم خوبه ولی این روغنـه کـه گفتم مخصوص 206 هستش کیفیتش بد نیست ولی اگه توتال اصل گیرت اومد حتما بخر.
بیشتر هم سعی کن کـه گلف نریزی چون هر روغنی توی هر ماشینی عملکردش متفاوته.
راستی دوستان توی بنزینشون هم مکمل نریزند چون رسوب مـی کنـه و پدر ماشین رو درون مـیاره.

karvas

19-09-2012, 13:18

دوست عزیز جدیدا شرکت ایرانول یـه روغن داده بیرون مخصوص 206.من حدود 2 هفته پیش رفتم عوض کردم شد 28 تومن کـه البته با تعویض شد 35 تومن.ولی بـه نظر من توتال رو از جای مطمئن بگیر چون جدیدا یـه سری آدما بر مـی دارند مثلا روغن بهران رو توی جعبه ی توتال مـی ذارند و مـیگند کـه اصله بـه خاطر همـین حتما تو خرید روغن موتور دقت کرد.در ضمن کاسترول هم خوبه ولی این روغنـه کـه گفتم مخصوص 206 هستش کیفیتش بد نیست ولی اگه توتال اصل گیرت اومد حتما بخر.
راستی دوستان توی بنزینشون هم مکمل نریزند چون رسوب مـی کنـه و پدر ماشین رو درون مـیاره.
اسم این روغنی کـه مـیگی چیـه ؟ایراول چی چی ؟

Mehrdad092000

19-09-2012, 16:57

نمـیدونم طرف اشنا بود گفت فلزیـا با اینا فرق ندارن اما فلزیـا گرون ترن
فعلا همون توتال زیختیم

راستی دوستان از کجا مـیشـه فهمـید ecu روی ماشین از او به منظور همون بوده؟

karvas

19-09-2012, 23:20

سلام راستی بنزین سوپر به منظور 206 تیپ2 یـا همونtu3 چطوره؟ خوبه؟بده؟چه مخالف چه موافق دلیلتون هم بگید

hossein.az

20-09-2012, 01:18

سلام راستی بنزین سوپر به منظور 206 تیپ2 یـا همونtu3 چطوره؟ خوبه؟بده؟چه مخالف چه موافق دلیلتون هم بگید

کلا بنزین بدون سرب به منظور موتور ماشین مناسب تره ,چون هم موتور بـه صورت کامل سوزونده مـیشـه و قدرت بیشتری رو موتور ارائه مـیده بـه همراه آلودگی کمتر
هم اینکه بـه دلیل وجود سرب کمتر باعث آسیب های کمتر بـه موتور مـیشـه

پایدار باشید

rami_hemi

20-09-2012, 10:25

دوست عزیز خیلی وقته سرب توی بنزین ایران حذف شده ، منظور دوستمون بنزین با اکتان بالاتر بود
طبق اعلام خود پزو ککمترین اکتان مورد نیـاز موتورهای این شرکت 95 هست کـه بنزین سوپر ایران هم که تا حالا ندیدیم کـه بیشتر از 90 اکتان داشته باشن . درون مورد بنزین سوپری کـه قبل از تحریم وارد ایران مـیشد مـیتونستم بگم استاندارد جهانی داشت ولی این تازگیـها زیـاد مورد اعتماد نیستن شما یک بار باک رو تقریبا خالی کنید و بنزین سوپر بزنید بعد عالعمل ماشین رو مقایسه کنید
به نظر شخصی من بنزین سوپر خوبی پیدا کردید حتما بزنید .

HOJ-JAT

20-09-2012, 17:11

من ميخوام پاور ويندوز ببندم تو اپكو حالا ميخوام بدونم كجاي ماشين باز ميشـه و اگه طرف هيچي بارش نباشـه مشكلي يش مياد؟؟

ŞHÍЯÍŃ

20-09-2012, 17:55

من ميخوام پاور ويندوز ببندم تو اپكو حالا ميخوام بدونم كجاي ماشين باز ميشـه و اگه طرف هيچي بارش نباشـه مشكلي يش مياد؟؟

این شکل ظاهریش هست کـه سوکت ها بـه سوکت های بالا بر ها مـیخوره کـه سه که تا سیم هم داره کـه باید بـه bsi وصل بشـه یکی بـه برق bsi وصل مـیشـه یکی هم بـه فیوز 20آمپری چراغ سقفی یکی هم بـه تحریک قفل درون ها بسته مـیشـه
که همش بـه صورت سوکتی هست و لازم نیست جایی رو توی سیم کشی دست کاری کنن.

اگر خیلی حساس هستید ببرید نمایندگی براتون نصب کنن.

Mehrdad092000

21-09-2012, 23:03

کسی نیست؟؟؟؟؟؟؟؟

HOJ-JAT

22-09-2012, 00:01

فكر كنم ecu ٢٠٦رو نشـه بـه راحتي عوض كرد اخه همـه قطعه هاش با هم كد گذاري شدن مثل پخش اينترفيس ....

ashkan1360

22-09-2012, 11:26

سلام
تو 20 هزار که تا چیـا عوض و چک بشـه ؟

karvas

22-09-2012, 13:21

اگه دفترچه شو دارینوشته اگه نداری
تعویض ها: روغن سوخت هوا روغن موتور داخل اتاق
کنترل ها:مایع شیشـه شور اب باطری روغن ترمز مایع سیستم خنک کننده روغن هیدرولیک
بازدید:بوق لنت ترمز سیستم کلاچ عملکرد چراغ ها ونشانگرها و....
(این چیزیـه کـه تودفترچه نوشته ولی عملا خییـاش احتیـاج نیست)

HOJ-JAT

24-09-2012, 22:23

من احساس ميكنم چراغام اصلا تنظيم نيستند يعني جلو ارم پژو(( رو جلو پنجره اي )) كاملا تاريكه
خودم ميتونم تنظيمشون كنم؟؟

karvas

25-09-2012, 16:01

من احساس ميكنم چراغام اصلا تنظيم نيستند يعني جلو ارم پژو(( رو جلو پنجره اي )) كاملا تاريكه
خودم ميتونم تنظيمشون كنم؟؟

من دقیقا متوجه نشدم ولی به منظور بالا پایین نور چراغها سمت چپ راننده یـه کلید هست

HOJ-JAT

25-09-2012, 20:22

نـه اونو كه ميدونم يكي از چراغاش نورش منحرفه بـه سمت خراج يكي هم زيادي پايينـه كلا وسط اون لايني كه ميري سياهه

aref16

30-09-2012, 19:34

سلام
مـیشـه یـه کاریی کرد کـه روی ماشین زیـاد گرد و خاک نشینـه؟

mohamad skystar

30-09-2012, 19:56

سلام

نـه دوست من همچین چیزی اجتناب ناپذیره.
گرد و خاک رو کـه نمـیشـه جلوش رو گرفت همـه جا مـیشینـه.

hossein.az

30-09-2012, 19:57

سلام

اگه یـه دست پولیش خوب بکش روی ماشین تاثیر داره ,خاک روی ماشین سر مـیخوره و زیـاد ثبات پیدا نمـیکنـه

سبز باشید

pouria_br

03-10-2012, 11:32

سلام
مـیخوام یـه تجربه بگم شاید بدرد بقیـه دوستان هم مـیخوره
چن وقت پیشا ماشینو بردم واسه تنظیم دنده چرخ
بعد رفتم مسافرت
اونجا یـه صدای تلق تلق لق لق وقتی رودست انداز مـیرفتم مـیومد
فک کردم از جلوبندیـه
رفتیم 2 3جا طرف رف زیر ماشین و گفتن این صدا از جلو بندیـه حتما چیز مـیزاش بیـاد پایین
منم بیخیـال شدم که تا اینکه از سفر برگشتم رفتم پیش مکانیکم 2تا پیچ شل شده بودن باعث شده بود این صدا تو ماشین بیوفته
حالا اینا رو گفتم کـه واسه همچین صداهایی سریع معطوف نشید بـه سمت جلوبندی و نرید تو خرج

DIOR2011

03-10-2012, 12:09

منم موافقم که تا یـه صدای غیر طبیعی از ماشین مـیاد نباید تمام کارو بـه مکانیک سپرد

meka

08-10-2012, 21:13

اقا یکی از لامپ های بـه صورت خودجوش سوخته!!! ایـا مشمول گارانتی مـیشـه؟؟ ببرم برام عوض مـی کنن یـا شامل نمـیشـه؟؟
بعد این سرویس 10000 کیلومتر چیـه؟؟ از تهران زنگ زدن گفتن ماشین رو به منظور بازدید 10 هزار گیلومتر ببرید!!

55021

08-10-2012, 21:30

سلام
قیمت 206 مدل 85 تیپ 2 چند هست؟

vBulletin , Copyright ©2000-2019, Jelsoft Enterprises Ltd.

[پــــــژو 206 [آرشيو] - Page 16 - P30World Forums - انجمن ... قیمت پارچه ما راتی چنده]

نویسنده و منبع | تاریخ انتشار: Tue, 20 Nov 2018 15:45:00 +0000